У Тернополі для незрячих діток записали аудіозбірку

У Тернополі для незрячих діток записали аудіозбірку. тернопіль, аудіоказка, незрячий, презентація, проект, person, clothing, human face, indoor, floor, smile, toddler, baby, girl, fashion accessory. A group of people looking at a book

У Тернополі для незрячих діток записали аудіозбірку. тернопіль, аудіоказка, незрячий, презентація, проект

У рамках фестивалю “Бібліофест-VIII” відбулася презентація соціального проекту «Аудіоказки письменників краю». Він здійснений з метою допомоги інклюзивній освіті, для дітей з особливими потребами, зокрема незрячих.

Проект «Аудіоказки письменників краю» – це спільна праця медіалабораторії ПК «Березіль» (керівник Оксана Ратушняк), театральної школи-студії «Мельпомена» (художній керівник Надія Шамрик) та звукорежисера Тараса Сотули.

– Минулого року побувала в Товаристві сліпих, зокрема в їхній бібліотеці. Не знаю напевно, можливо, в Тернополі є ще якісь бібліотеки для незрячих, але те, що побачила, мене вразило. Маю на увазі касети, які записані ще у 80-х роках минулого століття. І такого розділу, як казки, здається, там не було, аудіокасети були для дорослішого контингенту. Вже тоді я подумала, що можна записати аудіокниги для незрячих, у тому числі для дітей, на сучасних носіях. З однодумцями вирішили зробити добру справу, записати аудіозбірку казок і зробити тим самим подарунок, передавши її закладам, де виховуються незрячі дітки, – розповіла керівник «МедіаЛабу» Оксана Ратушняк.

Проекти вирішили реалізувати та презентувати до цьогорічного “Бібліофесту».

– До фестивалю заступник директора Тернопільської центральної дитячої бібліотеки запропонувала спільно зробити масштабний проект «Аудіоказки письменників краю». Бібліотека домовилася з авторами, щоби мали можливість і право озвучувати їхні твори. А діти з театральної школи-студії «Мельпомена» в нас у медіалабораторії ПК «Березіль» начитували і записували казки та вірші. Згодом звукорежисер і музикант Тарас Сотула написав до кожного твору і вірша музику, звів усе докупи, «почистив». До кожного аудіозапису підібрали музичний супровід, спецефекти, створили відеопрезентації. Працювали приблизно три місяці, практично все літо. У результаті власними зусиллями записали понад 30 дисків, які роздали по одному примірнику дитячим будинкам, де виховуються незрячі дітки, – каже пані Ратушняк.

До аудіокниги ввійшли 6 збірників та 6 казок письменників нашого краю, які озвучували 33 дітей віком від 5-ти до 14-ти років. До збірки потрапили такі твори: «Чарівні пиріжки для Червоної Шапочки. Казка навпаки» Богдана Мельничука, «Колобок», «Біда навчить» та вірші Марти Чопик, казка «Як Яринка врятувала ялинку» Валентини Семеняк, віршована казка «Сніговиця» Володимира Кравчука, казка «Чарівні яблука» Галини Шулим, вірші із книжки «Пригоди кота Патрика» Петра Сороки, казка «Пригоди гномика Ромтомтомика» Романа Завадовича та «Ясоччина книжка» Наталі Забілої.

За словами Оксани Ратушняк, проект «Аудіоказки письменників краю» не обмежується виключно для незрячих: «Усі аудіозаписи знаходяться у вільному доступі в інтернеті, тому батьки самі можуть їх послухати і порекомендувати це зробити своїм дітям, зокрема, аудіоказки розраховані також для діток дошкільного та молодшого шкільного віку».

На цьому проекті «МедіаЛаб» зупинятися не планує, у перспективі хочуть виконати подібні записи за творами інших тернопільських авторів і щоби начитували не лише діти, а й письменники або відомі тернополяни. Що ж до «Аудіоказки письменників краю», то Оксана Ратушняк каже, що на базі медіалабораторії, якщо потрібно, готові лишити тираж аудіокниги до кількох сотень.

Цифра: 31 дитина-інвалід із хворобами ока та його придаткового апарата перебуває на диспансерному обліку в Тернопільській міській дитячій клінічній лікарні (на вересень 2018 р.).

За даними поліклінічного відділення КНП «ТМДКЛ»

Віталій Попович, головний редактор тижневика “Номер Один”

Тижневик “Номер один”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*