У звичайних школах запрацювали інклюзивні класи

У звичайних школах запрацювали інклюзивні класи. опорна школа, особливими потребами, інвалідність, інклюзивний клас, інклюзія, person, human face, clothing, smile, suit. A group of people sitting at a table

У звичайних школах запрацювали інклюзивні класи. опорна школа, особливими потребами, інвалідність, інклюзивний клас, інклюзіяЗараз в українських школах функціонує 2,7 тис. інклюзивних класів. Там навчається більше 4 тис. учнів. Фото: education-inclusive.com

З нового навчального року у звичайних школах створюватимуть інклюзивні класи. На це уряд виділив 209 млн грн.

“Для запровадження інклюзії у школі мають бути створені відповідні умови. Це індивідуально для кожного навчального закладу. Десь необхідно обладнати пандуси, ліфт та туалет. Десь – запровадити посаду сурдоперекладача. Важливо, щоб учителі вміли працювати з особливими дітьми. Робота з такими школярами потребує психологічної підготовки. Педагог має володіти технологіями індивідуального педагогічного супроводу. Тобто вчитель для усіх дітей: для тих, які мають інвалідність, і для тих, які не мають жодних проблем”, – розповідає Gazeta.ua освітній експерт Віктор Громовий.

В українських школах функціонують 2,7 тис. інклюзивних класів. Там навчаються понад 4 тис. учнів.

У лідерах – Київська область. У 148 школах навчаються 443 учні. У Волинській – 268 школярів у 143 школах. На Полтавщині організували 202 інклюзивні класи. Там навчаються 226 учнів з особливими потребами.

Найменше інклюзивних класів на Харківщині – 20. У них отримують освіту 33 учні.

Завдяки інклюзивним класам діти з особливими потребами матимуть змогу навчатися з однолітками. Для таких дітей розроблять індивідуальний план розвитку. Допомагати вчителеві у навчанні можуть соціальні працівники чи батьки дітей.

В Україні вже створили 338 опорних шкіл у всіх областях. Їхня мета – впорядкувати мережу навчальних закладів та підвищити їхню ефективність. Класні кімнати там краще обладнані, а вчителі кваліфікованіші. Опорні школи відкривають на базі кількох навчальних закладів у районах. Там мають навчатися не менш як 350 школярів. У школи дітей возитимуть автобуси. Цьогоріч на їхню закупівлю з бюджету виділили 200 млн грн. Найбільше опорних шкіл відкрили на Кіровоградщині – 53. Трохи менше у Львівській (37), Житомирській (30) і Київській (29) областях. Найменше – в Черкаській – 2. В опорних навчальних закладах навчаються понад 75 тис. школярів.

Олена Капнік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*