Запущено онлайн-курс з JAVA-програмування для людей з особливими потребами: “Ми вже маємо історії успіху наших випускників”

Запущено онлайн-курс з JAVA-програмування для людей з особливими потребами: “Ми вже маємо історії успіху наших випускників”. java-програмування, навчання, онлайн-курс, особливими потребами, інвалід, person, clothing. A man standing in front of a computer

На онлайн-платформі SmartMe University запущено проект з навчання людей з особливими потребами JAVA-програмуванню.

Про це Цензор.НЕТ розповіла керівник проекту JavaGR8 ADAPT Оксана Біла.

Курс заснували спільно Kyiv Smart City Hub і SmartMe University.

Публічна презентація проекту відбудеться на ВДНГ 8 лютого з участю представників КМДА, Міносвіти і благодійного фонду “Асоціація інвалідів комп’ютерників”.

На курсі вже вчаться кілька десятків студентів, деякі вже успішно себе реалізували.

“Хороший життєвий приклад – студент Ігор Романчук (інвалід 2-ї групи, ДЦП) з Івано-Франківська, який після навчання на курсі JavaGR8 ADAPT успішно склав міжнародний сертифікаційний іспит компанії Oracle і вже кілька років працює Java-розробником у компанії SoftJourn. Одна з його власних розробок – мобільний додаток “Дружній Івано-Франківськ” (FriendlyIF), який фіксує всі пандуси в місті і демонструє не тільки наявність пандусів, а й рівень їх зручності від тих, що цілком пристосовані для людей з особливими потребами, до тих, якими неможливо скористатися без сторонньої необхідності”.

Мета організаторів полягає в масштабуванні проекту і залученні до нього якомога більшої кількості людей з особливими потребами.

Для людей з особливими потребами курс JavaGR8 ADAPT є повністю безкоштовним. Навчання триває близько шести місяців, а для вступу достатньо подати заявку і пройти невелике анкетування-співбесіду.

Підготовка курсу JavaRG8 ADAPT тривала майже рік. За цей час зусиллями компанії SmartMe University і Java-тренера, кандидата технічних наук, доцента Сергія Іщерякова були створені відео-уроки, розроблена програма вебінарів і кілька сотень авторських тестів до курсу.

“Курс побудований таким чином, що для початку навчання досить володіння комп’ютером на рівні користувача, тобто, не потрібні ніякі спеціальні знання з програмування, – запевнила керівник програми. – Особливо важливим є те, що навчання проходить в онлайн-режимі на платформі SmartMe University, адже ми прекрасно розуміємо наскільки складно було б людям з особливими потребами приїжджати на аудиторні заняття мінімум двічі в тиждень. Саме тому наш курс побудований на авторських відео-уроках і регулярних вебінарах з автором курсу Сергієм Іщеряковим, під час яких учні можуть ставити запитання тренеру, розбирати складні завдання, перевіряти домашні завдання”.

Як запевняє вона, навчальна програма JavaRG8 ADAPT унікальна за своєю суттю та змістом і поки не має аналогів на українському ринку. Більш того, онлайн-платформа, на якій проходить курс, – це також авторська розробка української компанії SmartMe University.

“Спочатку це був експеримент наосліп: в той час Сергій Михайлович працював викладачем в інституті і до нього звернувся студент з порушеннями опорно-рухового апарату, який дуже прагнув вивчити програмування а програмою Сергія Михайловича. З першої спроби не вийшло, але хлопець виявився наполегливим і в врешті-решт успішно пройшов навчання. Цей приклад надихнув на впровадження програми з навчання програмуванню людей з особливими потребами у всеукраїнських масштабах і завдяки сучасним технологіям це можливо”.

За словами Білої, однією зі складностей є те, що дані про людей з особливими потребами є засекреченими і досить складно донести до них інформацію про надані можливості. Саме тому компанія SmartMe University проводить публічну презентацію курсу.

“Місією цього проекту є зміна ставлення суспільства, педагогів, влади та й самих людей з особливими потребами до власного життя, ролі тих, хто допомагає і самої форми допомоги, а також забезпечення людей реальними професійними навичками, які можуть допомогти у працевлаштуванні. Ми вже маємо історії успіху наших випускників, тому з упевненістю можемо стверджувати, що вчити програмуванню людей з особливими потребами можливо. Наступним кроком бачимо популяризацію цієї ідеї і донесення інформації про можливості навчання якомога більшій кількості людей з особливими потребами. Тут нам дуже необхідна підтримка громадських організацій, ЗМІ , органів місцевого самоврядування та МОН”, – підсумувала вона.

Презентація JavaGR8 ADAPT відбудеться 8 лютого об 11:00.

Kyiv Smart City Hub, ВДНГ, 5-й павільйон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*