На офіційному сайті Київського метрополітену виявлено оголошення, які мали ознаки прямої дискримінації за ознакою інвалідності

На офіційному сайті Київського метрополітену виявлено оголошення, які мали ознаки прямої дискримінації за ознакою інвалідності ІНВАЛІДНІСТЮ

Під час моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин на офіційному сайті комунального підприємства «Київський метрополітен» у розділі «Вакансії» виявлено оголошення, які мали ознаки прямої дискримінації за ознакою інвалідності. Так, згідно із оголошенням від 29.02.2016 року, з 12 відкритих вакансій, лише на 5 можливе працевлаштування осіб з інвалідністю.

Провівши аналіз зазначених вимог до вакансій, не вдалося встановити об’єктивних критеріїв, пов’язаних із умовами чи характером праці, які б виправдовували поділ вакансій на ті, де можливе працевлаштування людини з інвалідністю і на ті, де таке працевлаштування є неможливим. З’ясовано, що на всіх 5 посадах, де можливе працевлаштування людей з інвалідністю, графік роботи встановлюється щоденно з 08:00 (08:30) до 17:00 (17:30), і це був єдиний критерій, який об’єднував вакансії для осіб з інвалідністю та вирізняв їх з-поміж інших вакансій.

Вбачаючи в оголошенні ознаки прямої дискримінації за ознакою інвалідності, порушення низки вимог українського та міжнародного законодавства, до керівництва Київського метрополітену направлено звернення Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з вимогою усунути дискримінаційні оголошення. У зверненні наголошено, що критерій розрізнення, пов’язаний лише із графіком роботи, не може вважатись об’єктивним, оскільки в Кодексі законів про працю України передбачено, що робота людей з інвалідністю у нічний та надурочний час допускається лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (статті 55, 63 та 172).

Уповноважений нагадує, що особа з інвалідністю може претендувати на будь-яку посаду, що відповідає її освітньому рівню, професійному досвіду та не є протипоказаною згідно із висновком МСЕК. В таких умовах роботодавець не має права поділяти відкриті вакансії на вакансії для людей з інвалідністю і на вакансії для інших осіб. Стан здоров’я різних людей може суттєво відрізнятись, і у однієї людини з інвалідністю будуть протипоказання до роботи в нічний час, а в іншої може не бути жодних протипоказань, що обов’язково буде відображено у медичному висновку, яким і повинен керуватись роботодавець при працевлаштуванні людини з інвалідністю.

У своїй відповіді начальник юридичного управління КП «Київський метрополітен» повідомив, що на сьогоднішній день текст оголошення про вакансії на офіційному сайті приведено до вимог антидискримінаційного законодавства, а також зазначив, що при зверненні на підприємство осіб з інвалідністю щодо працевлаштування, підбір робочого місця здійснюється з урахуванням висновків та рекомендацій МСЕК з огляду на їхні побажання та наявні професійні навички і знання.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*