Інваліди – учасники відкритого ринку праці

Інваліди – учасники відкритого ринку праці. інвалідністю, інвалідів, person, sitting, indoor, wall, group, people, human face, clothing, woman, conference room. A group of people sitting at a table

_1_11_3_pm941image002

8 листопада 2016 року у приміщенні Магдалинівського районного центру зайнятості для роботодавців проведено семінар на тему: «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі, щодо вирішення питань зайнятості інвалідів».

У роботі семінару взяли участь представники 10 установ, організацій, підприємств різних форм власності, які не виконали норматив по створенню робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2015 році та представник Управління соціального захисту Магдалинівської РДА.

Заступник директора Олена Демідова презентувала послуги, що надаються службою зайнятості та зауважила: «Для більш ефективного вирішення питання щодо працевлаштування інвалідів роботодавцям необхідно налагодити взаємодію із службою зайнятості в частині розширення банку даних про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів, підвищення якості вакантних місць для осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій щодо їх трудової реабілітації, визначеної МСЕК».

Також вона наголосила, що особи з обмеженими фізичними можливостями користуються такими ж правами і обов`язками, як і працездатні особи, основна мета – це створити відповідні умови для забезпечення реалізації права таких громадян на працю, сприяти їх адаптації на ринку праці. Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг РЦЗ Валентина Якименко зазначила, що підприємства самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів на створені, у відповідності до нормативу, робочі місця, із цією метою вони можуть звернутися із заявками в центри зайнятості, та нагадала ряд положень чинного законодавства, що визначають особливості трудових відносин. «Підприємства, що використовують працю інвалідів, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників», – сказала вона. Також, В.К. Якименко зауважила, що у випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій медико-соціальної експертної комісії. У разі зміни рекомендацій за рішенням наступного МСЕК у працівника-інваліда, вносити відповідні корегування в умови, характер або режим праці.

Головний спеціаліст відділу з питань праці та правового забезпечення Наталія Хохлова роз’яснила особливості працевлаштування інвалідів відповідно до вимог законодавства України та закликала роботодавців зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».

Учасники обговорили різні аспекти життя осіб з інвалідністю – від навчання до соціального та правового захисту. Виступили також і представники роботодавців, які зупинились на практичних аспектах працевлаштування інвалідів та відпрацювання ними робочого часу; обговорили та визначили можливі шляхи співпраці.

В.К. Якименко, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Магдалинівського районного центру зайнятості

Дніпропетровський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*