Інвалідність – не завада у працевлаштуванні

Інвалідність – не завада у працевлаштуванні. луганська область, працевлаштування, служба зайнятості, супровід, інвалідність, person, computer, clothing, laptop, man, seat, chair. A man sitting at a table using a laptop

Міжнародна спільнота, членом якої є й Україна, ухвалила низку актів, що мають на меті допомогти людям з інвалідністю реалізувати свої можливості та здібності, залишатися в суспільстві та мати належний рівень життя. Зокрема, ці документи проголошують рівні можливості у здобутті освіти, відновленні працездатності, професійній підготовці, працевлаштуванні та зайнятості.

Основою реалізації соціальної політики України щодо забезпечення рівних прав людей з інвалідністю на ринку праці є закон України «Про зайнятість населення». Він дає таким громадянам додаткові гарантії сприяння у працевлаштуванні. У службі зайнятості і роботодавці, і безробітні з інвалідністю можуть отримати необхідну для себе інформацію.

Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітним і взяття його на облік для працевлаштування приймається за місцем проживання на підставі поданих ним рекомендацій МСЕК та інших передбачених законодавством документів. Всі базові центри зайнятості Луганської області мають власну напрацьовану базу осіб з інвалідністю, які звернулись у пошуках роботи. Також є актуальна інформація про необхідні вакансії, що надходить від роботодавців, які звертаються з метою отримати необхідних робітників.

Протягом першого півріччя 2018 року до служби зайнятості звернулися 463 особи з інвалідністю, з них 172 були працевлаштовані. Серед працівників з інвалідністю чимало висококваліфікованих професіоналів — юристів, економістів, інженерів, спеціалістів державної служби, ІТ-спеціалістів. Працівникам з інвалідністю складніше знайти роботу, вони її більше цінують, менше відлучаються з робочого місця і відповідальніше ставляться до своїх обов’язків. Труднощі у працевлаштуванні людини з інвалідністю зумовлені, зокрема, побоюванням роботодавців – як стан здоров’я працівника вплине на виконання службових обов’язків.

У роботі центрів зайнятості Луганської області чимало успішних прикладів зайнятості та соціальної адаптації людей з інвалідністю. На своє перше робоче місце була працевлаштована молода особа, яка закінчила Донецький національний університет за спеціальністю «Системи штучного інтелекту». У листопаді 2017 року випускниця звернулась до Лисичанського міського центру зайнятості у пошуках роботи. Оскільки на момент звернення особи підходяща робота була відсутня, то був наданий статус безробітної та призначена допомога по безробіттю. В лютому 2018 їй запропонували вакансію «архіваріуса» в ПАТ «Державний ощадний банк України», за якою особа пройшла співбесіду та була працевлаштована.

Інше працевлаштування до ПАТ «Держаний ощадний банк України» відбулося у березні 2018 року. До Сватівського районного центру зайнятості звернулась жінка, що звільнилась з керівної посади за станом здоров’я. На момент звернення підходящої роботи, з урахуванням індивідуальної програми реабілітації не виявилось, отже їй було надано статус безробітної з призначенням допомоги по безробіттю. Жінка мала спеціальність «Банківська справа», і коли на одному з прийомів їй запропонували вакансію «архіваріуса», вона без вагань погодилась. Обидві жінки і на даний момент працюють та задоволені своїм робочим місцем.

Ще одним позитивним прикладом є плідна співпраця з «ТОВ Сєвєродонецький А-Пласт». У червні 2018 року на підприємство працевлаштували кур’єром чоловіка з 3 групою інвалідності. Новим місцем роботи чоловік задоволений, адже він не працював з 2013 року; до центру зайнятості звернувся лише в 2017 році і вважає, що марно втратив час, коли шукав роботу самотужки.

Втілені в квітні 2015 року інновації щодо здійснення індивідуального супроводу окремих категорій безробітних, в тому числі осіб з інвалідністю, дали позитивний результат. Для максимального закріплення особи на робочому місці індивідуальний супровід здійснюється протягом року. Пріоритетними завданнями спеціалістів, які здійснюють індивідуальний супровід є періодичне спілкування з працевлаштованою особою у телефонному режимі та виявлення ступеня задоволеності роботою, адаптацією, намірами щодо продовження трудової діяльності, а також своєчасне надання психологічної, соціальної та юридичної підтримки. Так протягом першого півріччя 2018 року індивідуальний супровід надавався 143 особам з інвалідністю.

Луганська обласна служба зайнятості приділяє значну увагу проблемі працевлаштування осіб з інвалідністю. Люди з інвалідністю можуть бути такими ж ефективними працівниками, як і всі інші, якщо при працевлаштуванні врахувати стан їхнього здоров’я та уважно поставитися до підбору професії, місця роботи й робочих функцій. При цьому працевлаштування дасть людині не лише заробіток, а й можливість повноцінного спілкування, самореалізації та кар’єри, певний соціальний статус і наповненість життя.

Луганський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*