Наскільки реально нині працевлаштуватися інваліду (ВІДЕО)

Наскільки реально нині працевлаштуватися інваліду (ВІДЕО) ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНВАЛІД ІНВАЛІДНІСТЬ

Хмельницька область. Милість підприємця чи законне право. Наш наступний сюжет про працевлаштування людей з обмеженими можливостями. Вони можуть працювати майже на всіх підприємствах, однак їх не надто поспішають брати роботу. Це при тому, що за законом кожна установа чи організація зобов’язана надати інвалідам 4% робочих місць від загального обсягу працюючих. Про реалії обласного ринку праці для інвалідів – далі у сюжеті.

Одразу і не скажеш, що ця жінка – інвалід. Через складний перелом ноги Пані Алла рік пробула на лікарняному ліжку. Після чого отримала ІІІ групу інвалідності. Після реабілітації почала шукати роботу через центр зайнятості. Бо вдома двоє дітей. Та й жити на одну пенсію нереально.

Алла Хлівецька – інвалід ІІІ групи
– Вони мені запропонували працювати в комунхозі. Потім ще якась була вакансія бухгалтера. Я кажу, дівчата, ви ж знаєте, що я не піду. Бо добиратися далеко і ще діти вдома маленькі. Це треба їхати рано і приїжати пізно. То не для мене було.

Однак стати до праці пані Аллі таки вдалося. Коли у Пільний ОлЕсинець зайшла аграрна фірма. Тоді на роботу взяли шістнадцятьох людей. Знайшлося місце і пані Аллі. Так на бухгалтерській посаді вона працює вже кілька років.

Володимир Куліш – керівник аграрної фірми в Городецькому районі
– Роботу свою вона виконує вчасно…відповідальна людина. Хороша як працівник і спеціаліст. Претензій до неї немає ніяких.

Окрім того, що агрофірма дала можливість Пані Аллі себе реалізувати, ще й отримала вигоду. Так як люди з обмеженими можливостями – категорія квотна, то при їх офіційному працевлаштуванні роботодавець отримує бонус від держави – замість 22 % єдиного соціального внеску сплачує лише 4. Щоправда, при умові, якщо серед усіх зареєстрованих працівників – 4 % це інваліди. Інакше підприємство сплачуватиме штрафи.

Сергій Черешня – директор Хмельницького обласного центру зайнятості
– Роботодавці частенько запитують інвалідів. Це пов’язано з тим, що деякі роботодавці не хочуть сплачувати штрафні санкції за не працевлаштування інвалідів. За рік вони сплачують повністю заробітну плату у фонд інвалідів. Шукають, підбирають, питають. Але, на жаль, не всіх можна працевлаштувати».

Наразі у центрах зайнятості області на обліку перебуває понад півтори тисячі осіб з інвалідністю. З початку року працевлаштувати вдалося лише півтори сотні. Показник не високий. Як пояснюють у обласному відомстві, все тому, що робота яку пропонують підприємці не завжди відповідає програмам реабілітації.

Титри: Сергій Черешня – директор Хмельницького обласного центру зайнятості
– По програмі реабілітації можна визначити для людини, яка їй робота підходить. Не можна піднімати вантажі, чи потрібна сидяча робота, чи навпаки стояча. Вже відповідно до цієї програми і визначається підходяща робота для цієї людини».

Та попри все, знайти роботу все ж реально. Як варіант, опанувати нову професію. Близько сотні безробітних інвалідів краю вже стали трактористами, водіями та овочівниками. А п’ятеро взагалі започаткували власну справу. Головне, бажання.

«Поділля-Центр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*