Понад чотири сотні осіб з інвалідністю отримали роботу на Житомирщині за сприяння служби зайнятості

Понад чотири сотні осіб з інвалідністю отримали роботу на Житомирщині за сприяння служби зайнятості. житомирщина, працевлаштування, служба зайнятості, інвалід, інвалідність, human face, indoor, person, laptop, clothing, people, man, group, computer, working. A group of people sitting at a table with a laptop

Упродовж січня-липня 2017 року послугами центрів зайнятості в області користувались 2340 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які мали статус безробітного, у тому числі 155 військовослужбовців – учасників АТО.

Працевлаштовано 332 людини з вадами здоров’я з числа безробітних, та ще 75 осіб, яким робота була знайдена у перші дні звернень до набуття такого статусу. 48 осіб з обмеженими фізичними можливостями брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а 6 – започаткували підприємницьку діяльність за рахунок одноразово виплаченої допомоги по безробіттю. Вони зайнялись торгівлею продовольчими та непродовольчими товарами, розведенням кролів, відкрили ветаптеку, кафе-бар та міні-кав’ярню.

З метою підвищення конкурентоспроможності 79 осіб з обмеженими фізичними можливостями проходили навчання за направленням державної служби зайнятості за рахунок коштів страхового фонду на випадок безробіття та підприємств – замовників кадрів. Після його закінчення 62 особи були працевлаштовані за набутими професіями та спеціальностями. Для організації професійного навчання інвалідів використовувалася навчальна база вищих та професійно-технічних навчальних закладів, підприємств, установ та організацій. Зручною для осіб з обмеженими фізичними можливостями є організація навчання за місцем проживання, в тому числі стажування безпосередньо на робочих місцях.

В загальній базі оперативних вакансій Житомирської області з початку року було зареєстровано 396 вакансій, на які, за інформацією роботодавців, могли бути працевлаштовані інваліди.

Основними перешкодами щодо влаштування на роботу осіб з обмеженими фізичними можливостями є відсутність транспорту, пристосованого для перевезення осіб з важкими фізичними вадами; відсутність установ, що здійснюють професійну реабілітацію (адаптацію) осіб з інвалідністю; відмова роботодавців у прийнятті на роботу людей з окремими вадами або захворюваннями.

На сьогодні потребують працевлаштування понад 1200 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які звернулись за допомогою до служби зайнятості. Для них у базі даних вакансій є всього 160 пропозицій можливої зайнятості.

Відділ інформаційної роботи

Житомирська обласна служба зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*