Працювати без слів. Ужгородське швейне підприємство УТОГ – одне із лідерів виробництва (ВІДЕО)

Працювати без слів. Ужгородське швейне підприємство УТОГ – одне із лідерів виробництва (ВІДЕО). утог, вадами слуху, інвалідів, indoor, clothing, person. A group of people sitting at a table in a restaurant

Закарпатська організація Українського товариства глухих налічує понад дві тисячі людей зі стійкими вадами слуху та мови. Ужгородське учбово-виробниче підприємство працевлаштовує таких осіб та є одним із лідерів швейного виробництва на Закарпатті. Допомагає йому розвиватися обласне відділення Фонду соцзахисту інвалідів, повідомляє Ужінформ.

Андрій Воробець, директор Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

У переддень Міжнародного Дня інвалідів, який світова спільнота відзначає 3 грудня, ми знаходимося на одному із соціально орієнтованих підприємств – це Ужгородське УВП №2 УТОГ, яке займається виготовленням швейних виробів, в тому числі і для Міністерства оборони. Це одне із найбільш ефективно працюючих підприємств, яке працює у цій галузі. Більшість працівників тут – люди із обмеженими можливостями. Як один із напрямків співпраці з цим підприємством цього року буде надано безповоротну фінансову допомогу у сумі півмільйона гривень на технічне переоснащення виробництва та створення нових робочих місць. Робитиметься це за рахунок коштів минулих років. Минулого і позаминулого року тут у цьому цеху було замінено усі вікна. Це дало можливість зберегти великі кошти на опалення і створити кращі умови праці для інвалідів.

Моніка Костак працює швачкою в Ужгородському УВП УТОГ із 1981 року. Тутешній колектив став для жінки другою сім’єю та допоміг адаптуватися в соціумі. Моніка запевняє: підтримка тут відчутна, є шляхи як для саморозвитку, так і для кар’єрного зростання.

Моніка Костак, швачка Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ

Почуваю себе тут як вдома, тому що ми з одинаковими проблемами – слуху. Не можу піти на другу швейну фабрику, через те, що я людина з вадами слуху. Ми тут в одному колективі почуваємося рівноправними. У нас робота є стабільно, зарплата – стабільна. Дуже важливо, щоб постійно були замовлення, а у нас – робота.

Юрію Дулкаю 20 років. Хлопець родом із Іршави, закінчивши спецшколу-інтернат для дітей з вадами слуху, почав працювати на ужгородському підприємстві. Крім того, Юрій — футболіст, спортом займається з дитинства. Встиг пограти за збірну країни у своїй віковій категорії серед слабочуючих. Зараз готується стати розкрійником.

Юрій Дулкай, працівник Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ

Я хочу працювати розкрійником у цеху – це моя мрія. Люблю спорт, займаюся футболом. Їздив по Україні, був у збірній, був на Чемпіонаті України серед інвалідів з вадами слуху, займали призові місця.

В Ужгородському УВП УТОГ наразі працює 100 людей, функціонує великий цех із трьома швейними та розкрійною дільницями. Протягом 6 років директором є Наталія Марценюк, завдяки якій підприємство відкрило нову успішну сторінку своєї історії. Наразі виконують замовлення з-за кордону (зокрема, Швеція, Німеччина, Словаччина), шиють формений та модельний одяг для України.

Наталія Марценюк, директор Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ

В душах цих людей багато тепла і добра, але просто треба це тепло розворушити. На сьогодні велика конкуренція у швейній індустрії, тому наші працівники повинні мати такі ж умови, як і на здорових виробництвах. Нам у цьому допомагає Фонд соцзахисту інвалідів. Так, цього року очікуємо на купівлю обладнання на 500 тис грн. Це спеціальні напівавтомати, високопродуктивні машини, які дозволять нам отримувати задоволення від нових іноземних фірм. Також на розкрійну дільницю будемо отримувати нові ножі для різання, перемонтували машини. Є дуже багато замовлень від українського ринку. Надавали спонсорську допомогу воїнам АТО. Зараз виконуємо замовлення із давальницької сировини для Швеції – це жилети для спасіння на водах.

Зараз підприємство налагоджує зв’язки із обласною організацією українського товариства інвалідів зору. Загалом же метою роботи є соціально-трудова реабілітація слабочуючих, забезпечення їх робочими місцями та навчання молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*