Приклади успішного працевлаштування осіб з інвалідністю

Приклади успішного працевлаштування осіб з інвалідністю. хоцз, зайнятість, працевлаштування, соціальний супровід, інвалідність, indoor, computer, person, laptop, clothing, classroom, human face. A person sitting at a desk

Проблема працевлаштування громадян з інвалідністю на сьогодні є актуальною та не простою. Проте, не дивлячись на складнощі, існує багато прикладів вдалого вирішення питань зайнятості даної категорії населення. Так, з початку року Херсонським обласним центром зайнятості було працевлаштовано майже 250 осіб.

Приклади успішного працевлаштування осіб з інвалідністю. хоцз, зайнятість, працевлаштування, соціальний супровід, інвалідність

Одним з яскравих прикладів є працевлаштування Ірини Боберець, яка має інвалідність з дитинства. Жінка, залишившись без роботи, звернулася за допомогою до Великоолександрівської районної філії ХОЦЗ. З безробітною було проведено процедуру профілювання та запропоновано послугу соціального супроводу при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс-менеджменту. Співпраця призвела до позитивного результату. Пані Ірина з вересня працевлаштована спеціалістом державної служби Управління соціального захисту населення Великоолександрівської РДА. Робота з І. Боберець продовжується – вона перебуває під індивідуальним супроводом після працевлаштування.

Приклади успішного працевлаштування осіб з інвалідністю. хоцз, зайнятість, працевлаштування, соціальний супровід, інвалідність

До Верхньорогачицької районної філії ХОЦЗ звернувся Олександр Губка, йому допомогли працевлаштуватися до приватного підприємця Олега Резніченко, який займається доставкою товарів до відділень Нової Пошти. З травня цього року чоловік почав працювати на вакантному робочому місці – прибиральника службових приміщень.

Зараз Олександр Губка відчуває себе потрібним – успішно працює, підтримує належний порядок у відділенні та освоює нові навички з обслуговування клієнтів.

Приклади успішного працевлаштування осіб з інвалідністю. хоцз, зайнятість, працевлаштування, соціальний супровід, інвалідність

Володимир Ступак звернувся до Горностаївської районної філії ХОЦЗ. Фахівці філії поінформували його про можливість і доцільність організації власної справи за набутим досвідом, адже Володимир маючи третю групу інвалідності, тривалий час працював електромонтером охоронно-пожежної сигналізації. Після участі у семінарах з орієнтації на підприємницьку діяльність, консультацій та аналізу ринку даної сфери послуг він вирішив спробувати свої сили як приватний підприємець. Пройшовши навчання за направленням служби зайнятості в ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» за напрямом «Основи підприємницької діяльності» підготував і захистив бізнес-план за напрямком «Надання послуг зі встановлення, ремонту і обслуговуванню охоронно-пожежної сигналізації та відеоспостереження».

В лютому 2018 року отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та почав займатися наданням послуг не лише в Горностаївському районі, а й в сусідніх районах: Великолепетиському та Верхньорогаченському.

Фахівці Херсонського обласного центру зайнятості впевненні, що люди з особливими потребами можуть ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо їхнє прагнення досягти успіху порівняно вище, ніж у інших.

Херсонський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*