Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю. тернопільщина, працевлаштування, семінар, центр зайнятості, інвалідність, table, person, indoor, clothing, suit, group, human face, people, man, woman. A group of people sitting at a table

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю. тернопільщина, працевлаштування, семінар, центр зайнятості, інвалідність

У конференц-залі Будинку праці, що в м. Тернопіль відбувся семінар із соціальними партнерами на тему: «Надання соціальних послуг особам з інвалідністю», який організував напередодні Міжнародного дня інвалідів Тернопільський обласний центр зайнятості.

У заході взяли участь заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА – начальник управління організації надання соціальних послуг Володимир Росоловський; директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Базилевська; представник Тернопільського обласного центру медико-соціальної експертизи, головний позаштатний реабілітолог управління охорони здоров’я ОДА Ольга Бєлова; представник ТОВ «Тернопільзахідпідшипник» (м. Тернопіль) Марія Понятишин.

«Україна приділяє велику увагу турботі про осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпеченню їх права на працю. У центрах зайнятості області таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації інваліда з урахуванням побажань людини; організовують професійну підготовку; надають профорієнтаційні послуги, залучають до посильної тимчасової зайнятості, – зазначив, відкриваючи семінар, директор обласного центру зайнятості Василь Олещук. – У всіх центрах зайнятості Тернопілля встановлено пандуси чи сигнальні кнопки виклику спеціалістів, обладнано інформаційні кутки для інвалідів. В інформаційних секторах для роботодавців розміщено резюме осіб з особливими потребами. Також, у 12 об’єднаних територіальних громадах облаштовано робочі місця для представників центрів зайнятості, які у визначені дні надають консультації жителям громад, у тому числі й особам з обмеженою працездатністю; організовуємо й виїзні консультаційні майданчики».

Директор ОЦЗ поінформував присутніх, що протягом січня-жовтня цього року послугами центрів зайнятості Тернопілля скористались 953 особи з обмеженою працездатністю.

Упродовж 10 місяців 2017-го роботодавці пропонували інвалідам 334 вакансії, а це на 1,5% більше у порівнянні із цим же періодом 2016 року. На 1 листопада 2017-го актуальними були 154 вільних робочих місця для інвалідів (у 2016 році – 117).

330 осіб згаданої категорії працевлаштовано за направленнями БЦЗ. Одному безробітному з інвалідністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю для започаткування власної справи.

За сприяння служби зайнятості області 105 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання, 54 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

На 01.11.2017 301-ній безробітній особі з обмеженими фізичними можливостями продовжується пошук підходящої роботи.

«За 10 місяців 2017 року послугами центрів зайнятості Тернопільської області скористались 44 демобілізовані учасники АТО, які мають інвалідність. З них за направленнями базових центрів зайнятості працевлаштовано 4 особи, в тому числі 1 атовцеві виплачено допомогу по безробіттю для відкриття власної справи. На 1 листопада 2017-го 15 колишнім воїнам-інвалідам надаються послуги щодо сприяння у працевлаштуванні», – повідомив Василь Олещук.

Володимир Росоловський вів мову про державну підтримку осіб з обмеженими фізичними можливостями і пільгове оподаткування підприємств, які працевлаштовують інвалідів; діяльність територіальних центрів надання адмінпослуг в об’єднаних територіальних громадах та організацій, які опікуються інвалідами; про забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до будинків і внутрішніх приміщень установ. Він також поінформував про те, що є потреба і у фахівцях, які працюють з людьми з обмеженими можливостями, зокрема, у Теребовлянському психоневрологічному будинку-інтернаті є вакансія лікаря-психіатра, а в Почаївському – лікаря-психіатра та лікаря-терапевта.

Ольга Бєлова поінформувала про особливості складання індивідуальної програми реабілітації інваліда.

Ірина Базилевська основний наголос зробила на виконанні роботодавцями норм вітчизняного законодавства щодо забезпечення роботою згаданої категорії населення. Вона зауважила: «На Тернопільщині є 1873 підприємства з чисельністю працюючих від 8 осіб. Відрадно, що план по квоті на даних ПОУ становив 6022 робочих місця для працевлаштування інвалідів, а було прийнято на роботу 7841 особу з інвалідністю.

Співпраця наших організацій є дійсно реальною, адже інвалід, звернувшись чи до Фонду соціального захисту інвалідів, чи до центру зайнятості, чи в департамент соцзахисту населення ОДА, чи у МСЕК, матиме всестороннє сприяння в адаптації на ринку праці, у суспільстві».

Представник ТОВ «Тернопільзахідпідшипник» Марія Понятишин розповіла про співпрацю зі службою зайнятості щодо добору персоналу і сказала що в даний час є вакансія підсобного робітника для особи з числа інвалідів.

«Соціальним партнерам на ринку праці слід дивитися на людей з обмеженими фізичними можливостями як на професіоналів, які, як і кожен з нас, потребують реалізації свого права на працю, щоб вони почували себе рівноцінними членами суспільства», – підсумував зустріч директор ОЦЗ Василь Олещук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*