У Харкові пройшов перший Всеукраїнський форум, присвячений проблемі інклюзивного працевлаштування (ВІДЕО)

У Харкові пройшов перший Всеукраїнський форум, присвячений проблемі інклюзивного працевлаштування (ВІДЕО). всеукраїнський форум, харків, особливими потребами, інвалідність, інклюзивне працевлаштування, person, indoor, group, people, computer, clothing, man, laptop, crowd. A group of people sitting in front of a crowd

У Харкові пройшов перший Всеукраїнський форум, присвячений проблемі інклюзивного працевлаштування. всеукраїнський форум, харків, особливими потребами, інвалідність, інклюзивне працевлаштуванняВідвідав міністр соціальної політики також форум, присвячений проблемі працевлаштування людей з інвалідністю. Така подія відбулась вперше в Україні, і недарма саме у Харкові.

Освіта, робота, повноцінне життя для всіх. Це – не просто гасло. Це тема першого Всеукраїнського форуму, який відбувся у Харкові. Подія була присвячена проблемі інклюзивного працевлаштування людей з особливими потребами. Такий захід на території країни проводився вперше.

Андрій Рева міністр соціальної політики України

Те, що такий форум проходить у Харкові, це дуже й дуже невипадково. Тому що Харків насправді є інтелектуальною столицею України. І саме тут, на Харківській землі відпрацьовується багато експериментальних моделей розвитку як нашої економіки, так і соціальної сфери. Мені дуже приємно, що харків’яни сьогодні в авангарді вирішення тієї проблеми, яка без перебільшення є дуже важливою для всього нашого українського суспільства. Адже тема інклюзивного працевлаштування людей з обмеженими можливостями, людей з інвалідністю є дуже й дуже актуальною.

І дійсно, Харків є флагманом у запровадженні інклюзії у всіх галузях життя суспільства. Інфраструктура міста підлаштовується під потреби людей з інвалідністю. Для них створюються нові соціальні структури. Інклюзивна освіта запроваджується у школах. Не без суспільного опору, визнають у мерії міста.

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

В школах, дошкольных учреждениях сегодня мы создаем классы, группы с инклюзивом. Но с чем мы столкнулись. Опять же с ментальностью людей. Родители, часть молча, а часть даже в открытую говорят о том, что это неправильно, этих детей нужно разделять. Но наше глубокое убеждение, и мы на этом настаивали и будем настаивать, на том, что у нас должны быть общие школы, общие детские садики, где наши детки должны быть все вместе.

Менталітет – це перше, впевнений Ігор Терехов, над чим треба працювати, аби запровадити інклюзію у всіх сферах життя. Бо саме психологічні бар’єри, бажання роботодавців відгородитись від інакших людей – одна з тих причин, через які левова частка інвалідів, які хочуть працювати, залишаються без роботи.

Олена Шингарьова віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів “Креавіта”

Люди с инвалидностью хотят жить и работать уже сегодня. поэтом давайте задумаемся, каким образом мы можем изменить нашу жизнь к лучшему. На самом деле нужно совсем немного: нужно сделать первый шаг по отношению к тем людям, которые каждый день, преодолевая свои физические ограничения, доказывают, что они хотят, могут и готовы работать.

Саме про ці перші кроки назустріч людям з інвалідністю і йшла мова під час панельних дискусій. Учасники обговорювали, яким чином треба змінювати менталітет, законодавство та логіку бізнесменів, аби кожен мешканець країни, недивлячись на його фізичні вади, міг реалізувати своє право на працю. І надія кожного, що результатом першого всеукраїнського форуму у Харкові стануть не тільки формальні підсумки роботи, а й реальні проекти та плани, які допоможуть змінювати майбутнє на краще вже сьогодні.

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*