У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ»

У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ». полтава, працевлаштування, проект доступ, інвалідність, інклюзія, person, clothing, woman, sitting, human face, indoor, man, smile, people, group. A group of people sitting in chairs

У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ». полтава, працевлаштування, проект доступ, інвалідність, інклюзія

У Полтавській обласній бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбувся круглий стіл «Доступ», присвячений проблемі працевлаштування людей з інвалідністю.

Організатором заходу стала ГО «Ділові українські жінки», яка залучила до обговорення полтавських підприємців, представників місцевої влади та громадськості.

— Наша організація існує вже 10 років. Це — всеукраїнська організація, яка наразі має 11 філій. Полтавський осередок виник відносно недавно — 4 місяці тому. Перш за все, ми об’єднуємо жінок для суспільного, духовного та економічного розвитку. Але як жінки, ми маємо серце і хочемо допомагати суспільству, оточуючим. Наразі у нас близько 25 учасниць, і я рада, що сьогодні ми втілюємо такий важливий для Полтави та України проект, — виступила президентка ГО «ДУЖ» у Полтавській області Наталя Латиш.

У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ». полтава, працевлаштування, проект доступ, інвалідність, інклюзія

За словами організаторів, інклюзія є дуже важливим проектом на даному етапі розвитку суспільства. Тому ГО взяла цей напрямок як один з основних для своєї діяльності.

— Цей проект вже впроваджується. Мені дуже приємно бути його частиною, не лише як для особистості — цільової аудиторії, а й у цілому для людей, які мають інвалідність, — зазначає Марина Бабець, керівниця відокремленого підрозділу ГО «Люди з інвалідністю по зору».

Інклюзивний проект «Доступ» має на меті роботу у трьох основних напрямках доступності: робота, інформація та гостинність. За словами Марини Бабець, наше суспільство має складнощі з адаптацією, оскільки раніше люди з інвалідністю були частиною певних мікросоціумів та спеціальних осередків-середовищ. Впровадження проекту має на меті поліпшити процес адаптації людей у соціумі.

— Якщо ми говоримо про рівність, то ми повинні мати на увазі не лише права, а й відповідальність та зобов’язання. У розвинутих країнах взагалі немає груп інвалідності — є деякі порушення, деякі обмеження існування. Саме спеціальний лікар визначає перелік видів робіт, які людина зможе виконувати без проблем. Досліджується стан, але те, що людина має інвалідність, не вказується. Людина має можливість ведення нормального життя, — зазначила регіональний представник ВГО Національна асамблея людей з інвалідністю України у Полтавській області Ірина Твердохліб.

У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ». полтава, працевлаштування, проект доступ, інвалідність, інклюзія

В ході обговорення зазначених питань прийняли рішення про розширення запланованої інформаційної платформи, що допомагатиме працевлаштуванню людей з інвалідністю. Окрім цього, проект матиме гарячу лінію для консультацій. Фінансування проекту відбуватиметься за кошти, зібрані під час Благодійного балу, що відбувся 2 березня.

— Підприємці повинні ставитись до цієї проблеми добре та з розумінням. Хоча б тому, що це передбачено законом. Окрім цього, ми завжди повинні залишатись людьми. Ми маємо розуміти, що подібна ситуація може статись з кожним. Сьогодні я спілкувався з десятками підприємців, і вони запевнили мене у тому, що готові брати на роботу людей з інвалідністю. Наразі це — одна з глобальних потреб. Пропозиції роботи повинні бути індивідуальними, залежно від потреб та можливостей людини, — говорить голова організації «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань.

Представник одного з таких підприємств був присутній під час засідання круглого столу.

— Наша фірма зацікавлена у працевлаштуванні людей з інвалідністю. Тим більше, за законом ми повинні надавати роботу людям з інвалідністю, якщо на підприємстві працює більше 15 працівників. Тож ми зацікавлені у цьому в першу чергу. Таким чином держава стимулює підприємців. Ми шукаємо людину з інвалідністю для виконання нашої роботи, за умови, що людина підходить для її виконання, та готові забезпечити стабільну зарплату, соціальний пакет, відпустки тощо. Наша фірма займається монтажем систем кондиціонування та котлів, електрикою, сантехнікою тощо. Маємо дуже широкий профіль робіт. Головне, аби у людини була трудова дисципліна, — заявив юрист компанії Борис Павленко.

Організатори заходу сподіваються на успішну реалізацію проекту та співпрацю від підприємців та представників влади у цьому процесі.

У Полтаві презентували створення інклюзивного проекту «Доступ». полтава, працевлаштування, проект доступ, інвалідність, інклюзія

Башук Владислав

«Трибуна»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*