У суботу, 3 грудня, відзначався Міжнародний день інвалідів

У суботу, 3 грудня, відзначався Міжнародний день інвалідів. інвалідів, person, window, computer, laptop, clothing, furniture, office. A person sitting at a desk in front of a window

У суботу, 3 грудня, відзначався Міжнародний день інвалідів. Він спрямований на привернення уваги суспільства та громадськості до актуальних проблем інвалідів, захисту гідності, прав і добробуту людей з особливими потребами. Ці цілі прописані у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, яка прийнята Генеральною Асамблеєю у 1982 році.

Державна служба зайнятості відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про зайнятість населення» сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні, новостворені або пристосовані для них робочі місця.

В основі зазначеної діяльності служби зайнятості – надання широкого спектру соціальних послуг громадянам з обмеженою працездатністю, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні. Це, зокрема, підбір підходящої роботи з урахуванням вимог індивідуальних програм реабілітації; професійне навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості; залучення до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, надання профорієнтаційних та профконсультаційних послуг. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним й у започаткуванні власної справи, надаючи їм організаційну, правову та фінансову підтримку. Вибір послуг у кожному конкретному випадку залежить від цілей звернення особи з інвалідністю до центру зайнятості та її бажання отримати ту чи іншу послугу.

Крім того, для даної категорії громадян проводяться різноманітні інформаційні, консультаційні, тематичні, спеціалізовані, профорієнтаційні, у тому числі виїзні, заходи, надаються індивідуальні консультації. Громадяни з інвалідністю беруть участь у днях відкритих дверей, днях інформації, ярмарках вакансій та послуг служби зайнятості, спеціалізованих семінарах, тренінгах тощо. За участі роботодавців, представників органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, інших соціальних партнерів, що опікуються питаннями захисту інвалідів, проводяться ділові зустрічі, «круглі столи», наради, семінари тощо, під час яких обговорюються проблеми, пов’язані із зайнятістю осіб з обмеженою працездатністю та шляхи їхнього вирішення.

Варто зазначити, що Кіровоградська обласна служба зайнятості переймається проблемами зазначеної категорії громадян постійно, а не обмежується певними тематичними заходами, які є лише своєрідним нагадуванням про проблеми таких людей.

В. Шишкарьова, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*