Як шукати роботу через сайти пошуку вакансій. Порадник людям з інвалідністю

Як шукати роботу через сайти пошуку вакансій. Порадник людям з інвалідністю. вакансія, посада, роботодавець, інвалід, інвалідність, person, man, clothing. A man is using his cell phone

На сьогодні багато роботодавців відкрито заявляють про готовність взяти на роботу особу з інвалідністю. Про це повідомляють в оголошенні на вакансію. Поговоримо про те, як можна переглянути вільні посади, на які може претендувати людина з інвалідністю.

На жаль, більшість сайтів із пошуку роботи «розуміють» тільки некоректний запит «інвалід» або «робота для інваліда». Але на разі це – поточний крок у становленні та утвердженні людей з інвалідністю в суспільстві. Сподіваємося, надалі пошукові системи зможуть сприймати «правильні» запити.

Розглянемо, як шукати на найбільш відомих сайтах з пошуку роботи в Україні. А саме:

  • Rabota.ua
  • Work.ua
  • HH
  • Trud.gov.ua
  • Київський міський центр зайнятості
  • Деякі вакансії можна знайти на сайтах організацій, які опікуються людьми з інвалідністю. Розглянемо такий аспект на прикладі сайту Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

https://rabota.ua/

Сайт сприймає запити «Інвалід» та «Робота для інваліда». Потрібно вказати місто, яке Вас цікавить стосовно роботи (зазвичай це місто проживання). Можна обрати вакансії за останні 24 години, або за останні 7 днів, або за останні 30 днів. Із правого боку є додаткова панель, де можна обрати рубрику (галузь, у якій збираєтеся працювати), вид зайнятості (повний робочий день, неповний робочий день, віддалено тощо), бажана заробітна плата, бажана посада.

https://www.work.ua/

Сайт сприймає запити «Інвалід» та «Робота для інваліда». Потрібно вказати місто, яке Вас цікавить стосовно роботи. Вакансії можна обрати за 1 день, або за 7 днів, або за 14 днів, або за 30 днів. Є можливість задавати конкретні параметри за допомогою опції «розширений пошук». За допомогою розширеного пошуку можна обрати рубрику, заробітну плату, вказати Вашу освіту та досвід роботи, обрати вид зайнятості.

Також можна використовувати такі додаткові опції для пошуку: «шукати тільки у заголовку», «включаючи синоніми», «шукати будь-яке із слів», «для студентів», «для переселенців». Як показує практика, чим менше параметрів задає людина під час пошуку, тим більший вибір їй пропонують. Необхідно переглядати усі вакансії, які відповідають бодай одній із Ваших вимог. У Вас буде більше шансів знайти бажану вакансію.

https://hh.ua/

Сайт сприймає запити «Інвалід» та «Робота для інваліда». Потрібно вказати місто, яке Вас цікавить стосовно роботи. Вакансії можна обрати за 1 день, або за три дні, або за тиждень, або за місяць.

Є можливість задавати конкретні параметри за допомогою опції «розширений пошук». За допомогою розширеного пошуку можна задати ключові слова, вибрати професійний напрям, галузь компанії (де бажаєте працювати), регіон, рівень заробітної плати, досвід роботи, тип зайнятості, графік роботи.

На сайті є додаткові опції для пошуку. Можна задати параметр, щоб показували результати пошуку «з описом» та «без опису». Тобто вакансії подаються або за списком, або з невеличким базовим описом. Повний опис вакансії – після відкриття посилання. Також можна задати параметри, у якому порядку йдуть результати пошуку. Наприклад: «за датою» (розміщення), «за зменшенням заробітної плати», «за збільшенням заробітної плати», «за відповідністю». Є ще така цікава опція, як «приховати у результатах пошуку». І варіанти: «вакансії агенцій» та «вакансії недоступні для осіб з інвалідністю». Тобто якщо ви не бажаєте бачити в результатах пошуку вакансії від кадрових агенцій або вакансії, на які не можуть претендувати особи з інвалідністю, потрібно обрати відповідну опцію. На НН є можливість показувати 20, 50 і 100 оголошень на сторінці.

http://www.trud.gov.ua/

На сайті панель із параметрами розміщено з лівого боку. Отже, можна шукати вакансії за ключовим словом, рубрикою, професією (посадою), регіоном, районом, заробітною платою, наявністю житла, зайнятістю, рівнем освіти, стажем роботи. Можна сортувати результати пошуку за датою або періодом пошуку. Результати з’являються за останню добу, 7 днів, 30 днів.

Сайт не реагує на ключові слова «інвалід» та «робота для інваліда». Пошук вакансій для осіб з інвалідністю можна здійснити в такий спосіб. У лівій колонці, у розширеному пошуку, є категорія «зайнятість». Вибираємо цю категорію та натискаємо стрілочку, щоб відкрилися під категорії. Там буде параметр «особи з інвалідністю». Також є параметри «робота вдома», «неповний робочий день», «пів ставки», що також може бути корисним під час пошуку роботи.

Є можливості шукати роботу через державний центр зайнятості та сайти організацій осіб з інвалідністю. Пошук роботи через центр зайнятості розглянемо на прикладі Київського міського центру зайнятості, через сайти організацій осіб з інвалідністю – на прикладі сайту НАІУ (Національна Асамблея людей з інвалідністю України).

Київський міський центр зайнятості

http://www.dcz.gov.ua/kie/control/uk/index

На сайті можна переглянути вакансії для осіб з інвалідністю в такий спосіб. У лівій колонці розміщено різні категорії: послуги населенню, послуги роботодавцям, статистика та аналітика, видача дозволів іноземцям, вакансії підприємств, реалізація гендерної політики, тощо. Потрібно обрати категорію «Послуги населенню». У цій під категорії обрати «Служба зайнятості – особам з інвалідністю». Далі Ви побачите статті та публікації вакансій. Вакансії публікуються під заголовком «Вакансії для осіб з інвалідністю станом на 23 червня 2017 року». У публікації відкривається табличка, де вказано вакансію, заробітну плату, назву організації, контакти організації, окремі побажання до працівників. Зазвичай центр зайнятості публікує вакансії щотижня. Вакансії на інтернет сайтах, у відкритому доступі, зазвичай публікують центри зайнятості обласного значення. Тобто вакансії розраховано на мешканців обласного центру, наприклад Одеси або Чернігова. Але шукачам варто переглядати такі оголошення. Можливо трапиться вакансія й у Вашому місті.

НАІУ (Національна Асамблея людей з інвалідністю України)

Вакансії публікують на сайтах організацій осіб з інвалідністю. Розглянемо, як шукати вакансії на сайті Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

На сайті НАІУ http://naiu.org.ua/ є такі розділи: головна, про НАІУ, проекти, новини, законодавство, корисно, контакти. Обираємо розділ «Корисно». Натискаємо на стрілочку вниз. «Вистрибує» список із підрозділами. Вибираємо підрозділ «Пропоную роботу». Вакансії з’являються нерегулярно, тому необхідно переглядати сайт час від часу.

Щоб знайти свою роботу, варто використовувати багато різних способів для отримання бажаного результату. Сайти пошуку роботи є одним зі шляхів, але не єдиним. Усім, хто бажає знайти гідну роботу, зичимо успіхів!

INVAK.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*