У Львові створять Школу реабілітаційної медицини

У Львові створять Школу реабілітаційної медицини РЕАБІЛІТАЦІЇ

Нова концепція фізичної реабілітації має на меті змінити ставлення до пацієнтів як до «інвалідів»

Український католицький університет відкриває Школу реабілітаційної медицини, яка готуватиме фізичних терапевтів та ерготерапевтів.

4-6 листопада у Львові українські та іноземні науковці обговорять нову освітню модель реабілітаційної медицини, а також створення сучасного військово-цивільного реабілітаційного центру при Українському католицькому університеті.

У конференції «Фізична реабілітація в Україні: нова модель, міжнародні стандарти, ефективна практика» візьмуть участь близько 100 лікарів, фізичних терапевтів, волонтерів, громадських організацій, військових та цивільних медиків з України, Канади, США та Європи, повідомляє відділ інформації та маркетингу УКУ.

«Війна в Україні підвищила попит на реабілітаційні послуги, однак в країні мало розвинена система реабілітації – не вистачає відповідних фізичних вправ, навіть в організації простору – в транспорті чи на сходових клітках для людей з обмеженими можливостями не передбачене спеціальне обладнання. Тому виникла ідея створити Школу реабілітаційної медицини західного зразка, яка готуватиме фізичних терапевтів та ерготерапевтів», – зазначила директор Школи реабілітаційної медицини в УКУ Уляна Супрун.

На конференції обговорять нову концепцію фізичної реабілітації в Україні, яка має на меті змінити ставлення до пацієнтів як «інвалідів» та створити міждисциплінарну команду фахівців з адаптації травмованих.

Реабілітація включає в себе психологічну допомогу, фізичну терапію, ерготерапію, допомогу лікарів-хірургів, соціологів та процес адаптації до життя вдома. Тому Школа працюватиме у декількох напрямах. Вже у вересні 2016 року заплановано відкриття дворічної магістерської програми з підготовки фізичних терапевтів. Програма готуватиме експертів згідно із міжнародними стандартами з фокусом на фізичну реабілітацію та ерготерапію. Оскільки підготовка фізичних терапевтів – це передовсім, практика, другим напрямом роботи є створення сучасного реабілітаційного центру з надання фізичної та психологічної реабілітації. Це буде місце реабілітації пацієнтів та навчальною базою для студентів.

Орися Шиян

“Zaxid.net”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*