Глинотерапія допомагає дітям повірити в себе

Глинотерапія допомагає дітям повірити в себе. городок, адаптація, глинотерапія, суспільство, інвалідність, vase, tableware, coffee cup, saucer, ceramic, pottery, earthenware, teapot, porcelain, bowl. A cup of coffee on a table

Глинотерапія допомагає дітям повірити в себе. городок, адаптація, глинотерапія, суспільство, інвалідністьГлина дає можливість зосередитися на власних почуттях. Фото: автора

Понад півроку в Городку діє гончарна майстерня для молодих людей з інвалідністю, повідомляє ye.ua

Горщики, тарілочки, кухлі, фігурки тварин, глиняні композиції – чого лишень не побачиш у гончарній майстерні Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, що в Городку. З глини тут творять чудеса. На думку фахівців-реабілітологів, ліпити з глини може кожен. Будь-яка людина здатна скачати кульку, розплющити її пальцями, створити скульптуру. Її м’яка субстанція активізує тактильні відчуття, пробуджуючи почуття радості.

«Наш центр був створений у 2002 році та мав назву Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, – розповідає керівник закладу Любов Казмірчук. – Тоді реабілітаційні послуги тут отримували діти від 2 і до 16 років. Нині це уже Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, тож крім дітей (в центрі 21 дитина), ще приймаємо групу з 14 молодих осіб з інвалідністю – від 18 і до 35 років. Окрім різноманітних безкоштовних послуг, які тут мають змогу отримувати діти з усього району за такими напрямками, як психолого-педагогічна та соціальна реабілітація, медичне спостереження, працюємо ще в напрямку трудової адаптації для молодих людей з інвалідністю. Саме для цих цілей понад півроку тому створили гончарну майстерню».

Облаштувати гончарну майстерню в закладі вдалося завдяки проекту Євросоюзу. Так змогли закупити по три навчальні електричні та механічні гончарні кола, піч для випалювання виробів. Окрім гончарної майстерні, за проектної підтримки відкрили ще й швейну майстерню.

Як пояснюють в закладі, глинотерапія дозволяє розвинути здатність творчо мислити, повірити в свої сили, навчитися працювати й адаптуватися до суспільства.

Долучають до гончарної справи уже й дітей. Навчає молодь та допомагає їм в усьому майстер-гончар з села Лісоводи Микола Стецун. Зізнається, працює з глиною давно, знається на усіх премудрощах гончарного мистецтва. Тож отримавши таку пропозицію, з радістю згодився працювати з особливими дітьми.

Глинотерапія допомагає дітям повірити в себе. городок, адаптація, глинотерапія, суспільство, інвалідністьНавчає дітей працювати з глиною Микола Стецун.

«Діти й молодь з нетерпінням очікують цих занять, – зізнається Микола Стецун. – Особливо вони полюбляють працювати на гончарних колах. Батьки, коли бачать вироби своїх дітей, не можуть повірити, що це зроблено їхніми руками».

За словами спеціалістів-реабілітологів, робота з глиною допомагає встановити контакт зі своїм внутрішнім світом, емоціями, переживаннями.

«Ліпити з глини може кожен, – каже Микола Стецун. – Будь-яка людина здатна скачати кульку, розплющити її пальцями, створити скульптуру. Під час роботи з глиною діти розвивають тактильну чутливість, заспокоюються, відпрацьовують моторику тих рухів, які стануть у пригоді в повсякденному житті, тобто допоможуть обслуговувати себе в побуті».

Окрім того, глина дає можливість зосередитися на власних почуттях. До прикладу, при роботі з глиною діти можуть дати вихід своєму роздратуванню. Ті, кому необхідне підвищення самооцінки, отримують у процесі використання глини незвичайне відчуття самореалізації.

В майбутньому, за словами керівництва Центру, майстерню планують розширювати, щоб перевести заняття в просторіше приміщення.

Ірина Олійник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*