Людина з інвалідністю, її потреби – в центрі нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації

Людина з інвалідністю, її потреби – в центрі нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. тзр, забезпечення, прес-конференція, соціальна послуга, інвалідність, person, indoor, whiteboard, laptop, human face, clothing, people, computer, desk. A group of people sitting in front of a computer

Людина з інвалідністю, її потреби – в центрі нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. тзр, забезпечення, прес-конференція, соціальна послуга, інвалідність

Про нову систему забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації йшлося під час прес-конференції директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації Віталія Савкіна.

Якщо раніше поставка необхідних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю здійснювалась через Фонд захисту інвалідів, то на сьогодні відповідну систему докорінно змінено у зв’язку з прийняттям 14 березня 2018 року на засіданні Уряду постанови Кабінету Міністрів України № 238, якою внесено зміни до порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321. Зазначеними змінами запроваджено принцип «гроші ходять за людиною», побудованого на засадах адресності та прозорості.

Серед основних нововведень, котрі діятимуть вже цьогоріч, це – передача функцій з фінансування забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення, здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю впродовж усього процесу її забезпечення ТЗР та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством»,- повідомив посадовець.

Серед інших новацій – запровадження електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

Наявність і використання даного каталогу дасть можливість людині обрати ТЗР, а управління соціального захисту виступатиме в ролі її представника. Каталог розміщено на веб-порталі Міністерства в розділі «Інвалідність» (http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs).

Як пояснив посадовець, після підбору необхідного ТЗР в Каталозі, орган соцзахисту в триденний термін повинен буде повідомити підприємство про вибір особою певного засобу реабілітації. Впродовж 20 робочих днів підприємству необхідно прийняти рішення про те, чи працюватиме над виготовленням обраного ТЗР. У разі погодження на його виготовлення, органом соціального захисту готується відповідна тристороння угода. Після її підписання підприємство впродовж 40 робочих днів зобов’язується виготовити та відправити ТЗР особі з інвалідністю, після чого його вносять до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю, а орган соціального захисту впродовж 14 днів повинен здійснити оплату вартості виробу.

Також згідно зазначеного документу, громадяни з інвалідністю мають право на виклик фахівців органу соцзахисту населення додому для надання кваліфікованої допомоги з відповідного питання.

Серед нових способів забезпечення ТЗР – виплата за бажанням особи з інвалідністю компенсації за самостійно придбані окремі вироби.

«Таким чином, якісні соціальні послуги стають більш наближеними до конкретних осіб», – підсумував Віталій Савкін.

Чернівецька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*