На Хортиці відкрили першу чергу унікального для України реабілітаційного парку (ВІДЕО)

На Хортиці відкрили першу чергу унікального для України реабілітаційного парку (ВІДЕО). хортиця, доступність, особливими потребами, реабілітаційний парк, інвалід, tree, outdoor, grass, sky, plant, flower, sport, garden, park, golf. A group of people in a park

На Хортиці відкрили першу чергу унікального для України реабілітаційного парку. хортиця, доступність, особливими потребами, реабілітаційний парк, інвалід

Запоріжжя стало першим з регіонів України, де започатковано реабілітаційний парк, дружній до людей з особливими освітніми потребами. Унікальність проекту полягає в тому, що в Україні на даний час немає жодного парку як місця відпочинку, в якому були б створені доступні умови для людей, які пересуваються на візках або милицях. Створення такого парку дасть можливість доторкнутися цим людям до унікальної природи о. Хортиця, яка наповнює кожну людину духовною енергією.

До речі, діючі в інших країнах реабілітаційні парки зорієнтовані, головним чином, на надання всебічної допомоги дорослим особам, які потребують відновлення після інсульту, хвороби Хантінгтона, м’язової дистрофії (парк Челсі, штат Джорджія, США), відновлення фізичних та фізіологічних здібностей (парк Манор, Річмонд, провінція Британська Колумбія, Канада), на соціальну інтеграцію інвалідів обмежених у пересуванні (м. Улан-Уде Республіка Бурятія, Росія).

Інноваційний парк на запорізькій Хортиці є унікальним, як реабілітаційний парк для дітей та підлітків з особливими потребами.

2 червня представники обласної, міської влади Запоріжжя та комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, на балансі якої знаходиться територія парку, відкрили облаштовану за сучасними стандартами ландшафтного дизайну «Алеї миру» та оглядову альтанку. Загалом, на виконання робіт з облаштування реабілітаційного парку направлено 2 млн. 360 тис. грн. з обласного бюджету та від меценатів.

Як підкреслила ректор КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Валентина Нечипоренко, весь проект – казковий.

– Ми намагаємось зробити так, щоб було зручно і цікаво діточкам, і щоб люди з особливими потребами могли тут релаксувати за допомоги куточків для медичної, соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації. Крім того, під відкритим небом тут будуть представлені народні традиції – ткацтво, вишивка, розпис, – сказала Валентина Нечипоренко і запевнила, що відвідувачів парку чекає ще багато сюрпризів.

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який одним із перших підтримав цей проект, пригадав, що ще весною минулого року парк на місці – було лише мрією.

– Коли ми тільки починали братися за цей проект, мало хто вірив у його успіх. Але навіть захаращена територія, непролазні бур’яни не змусили нас опустити руки. В минулому, 2016 році, обласна рада виділила Академії 2 млн. грн. У 2017 році Запорізька обласна рада виділила на проект 5 млн. грн. Сподіваюсь, ці кошти стануть прискорювачем для подальшого розвитку цієї території, – сказав Єгор Семенков і подякував інвесторам, які повірили в ідею створення парку. Для зведення альтанки на схилах Дніпра були залучені 100 тис. грн. гранту «Ми – це місто», який надав ВАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя».

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запевнив, що на цьому місці на Хортиці буде найпривабливіший для всіх запоріжців і гостей Запоріжжя парк.

Один з активних помічників проекту депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль пригадав, як, побачивши проект, у депутатів загорілись очі.

– І вже за місяць ми були на першому суботнику із розчищення території. Депутати облради завжди підтримуватимуть такі класні ініціативи, – сказав Ярослав Криль.

Присутня на відкритті першої черги парку депутат Запорізької обласної ради Тетяна Ковиліна підкреслила, що все пізнається на контрасті: поки одні мітингують і сперечаються, інші працюють.

– Дуже пишаюсь, що для людей з особливими потребами є такий унікальний заклад, як комунальний вищий навчальний заклад «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, який не зупиняється в своєму розвитку, – сказала Тетяна Ковиліна.

Для довідки: Реабілітаційний парк буде представляти обмежений територіальний простір, де люди з особливими потребами зможуть скористатися допомогою щодо відновлення фізичного, духовно-психічного здоров’я шляхом отримання медичних, психолого-когнітивних, культурно-анімаційних, фізіо-терапевтичних та соціальних послуг. Поряд із лікувально-оздоровчим комплексом на його території будуть розташовані зони для естето- та природотерапії. Застосування новітніх технологій з вищевказаного комплексу лікувально-оздоровчих, реабілітаційних послуг забезпечать не тільки можливість для оздоровлення дітей після навчання, а й, перш за все, комплексну реабілітацію останніх.

Для заснування такого спеціалізованого парку Запорізькою обласною радою у 2016 р. було виділено 2,5 га землі в центральній частині о. Хортиця. Ділянка має вихід до ріки Дніпро. На її території також розташовано триповерховий будинок, який потребує капітального ремонту, і в подальшому буде використовуватись для навчальних аудиторій і розташування реабілітаційно-профілактичного комплексу.

При проведенні робіт було зроблено декілька археологічних розвідок, внаслідок чого знайдене поселення епохи бронзового віку, що має унікальний історичний сенс.

Цінність створення такого комплексу – в приверненні уваги та забезпеченні доступності до реабілітаційного парку не тільки людей з особливими потребами Запорізького краю, а й з усіх регіонів України та країн ближнього та далекого зарубіжжя.

Вже виконані наступні роботи: облаштування «Алеї Миру», клумби, встановлено авторський фонтан, покладено тротуарну плитку вздовж клумби, встановлено оглядову альтанку, лавочки та урни, змонтоване освітлення. Проведена реконструкція даху головної будівлі. Виготовлений ескізний проект реабілітаційного парку.

Запорiзька обласна рада +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*