Реабілітація в «Інтеграції» (ВІДЕО)

Реабілітація в «Інтеграції» (ВІДЕО). реабілітаційний центр, чернігів, організація інвалідів «інтеграція, особливими потребами, фізичні вади, billboard, sign, screenshot. A sign on the side of a building

Реабілітація в «Інтеграції». реабілітаційний центр, чернігів, організація інвалідів «інтеграція, особливими потребами, фізичні вади

Чернігів. Допомагати людям – це найбільше задоволення в житті, вважають активісти громадської організації інвалідів «Інтеграція». Кілька років тому вони вирішили створити реабілітаційний центр. Приміщення під нього отримали повністю аварійне, та не розгубилися і взялися приводити його до ладу. І тепер будівлю просто не впізнати. Все робили своїми силами, тож центр почав виконувати свої функції ще до відкриття. Адже коли людина з фізичними вадами замість сидіти в чотирьох стінах займається корисною справою, це і є справжня реабілітація.

Тим, хто ніколи раніше не відвідував організацію інвалідів «Інтеграція», важко повірити, що два з половиною роки тому це була аварійна будівля з повністю виведеними з ладу системами життєзабезпечення, пліснявою на стінах і проваленим дахом. До приміщення страшно було зайти, проте саме тут мав розташуватися центр реабілітації для людей на візках. Та їм не звикати щодня долати труднощі, тож в чергове взялися допомагати собі самі. Об’єднали зусилля родичів, друзів, небайдужих людей.

Дмитро Соболев, голова ради центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів «Інтеграція»: «Начали реализовывать проект люди сами для себя, поняли, что это над под силу, мы это сделаем. Решили пойти поэтапно: открыть сначала два специализированных спортивных зала и массажный кабинет, чтобы люди могли получать услуги по реабилитации».

«Інтеграція» уклала договір з технологічним університетом, і студенти – майбутні реабілітологи проходитимуть тут практику. Співпрацюють з третьою міською лікарнею: перед тим, як почати займатися на тренажерах, люди з порушеннями фізичного розвитку обстежуються у фахівців.

Скоро в центрі з’явиться тренажер, який допомагатиме вчитися ходити після травм, його отримують за урядовою програмою. А деяке реабілітаційне обладнання вже встановлено.

Дмитро Соболев, голова ради центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів «Інтеграція»: «Дикулевская система, которая полностью направлена для разработки 78 основных групп мышц, необходимых человеку для ходьбы. В той комнате у нас велотренажёр и арбитрек, ещё у нас тренажёр для спины и для пресса».

Буде в центрі глинолікування, лікування травами, які також використовуватимуть у лазні, пристосованій для людей з особливими потребами. Роботи ще багато, потрібно замінити дах, укріпити фундамент – будинок просів. Проте і обсяг вже зробленого вражає: нова система опалення, енергозберігаючі батареї та вікна, проводка, закінчується ремонт санвузла, повністю обладнаного під візки. Справа добра, тож і помічники знаходяться.

Спортсмен Микола Байдюк – один з волонтерів центру, допомагає з ремонтом, а ще – реабілітується.

Микола Байдюк, волонтер центру «Інтеграція»: «Из-за того, что у меня короче нога, идёт искривление позвоночника, требуется постоянный массаж, поэтому мне тут помогают. Как только привезли сюда тренажёры, я их опробовал, и сам занимаюсь. Я на данный момент занимаюсь тяжёлой атлетикой, так что для меня это не ново, знаю, как оно, что оно».

Не чекає офіційної практики студент 4-го курсу, фізичний терапевт Олександр Кропива. Хлопець познайомився з керівником «Інтеграції» Дмитром Соболевим ще п’ять років тому в лікарні, коли проходив курс реабілітації після травми. Тож одним з перших відгукнувся на пропозицію організовувати центр. Приходить сюди після пар, пацієнти завжди є.

Олександр Кропива, студент ЧНТУ, фізичний терапевт: «Сім-вісім людей на тиждень різних, дехто по кілька разів приходить, я х ними займаюся на тренажерах, ЛФК, масаж. Я сам потребую реабілітації, тому знаю, як це корисно, як це потрібно».

Реабілітолог – це вже друга професія Олександр, і не просто професія, а покликання. Вважає, що в житті немає нічого приємнішого, ніж допомагати іншим.

Олександр Кропива, студент ЧНТУ, фізичний терапевт: «Для мене – це найбільше задоволення в житті, ні з чим його порівняти не можу. Коли ти бачиш у людини прогрес, і після цього вона каже «Дякую».

Активісти «Інтеграції» займаються і громадською діяльністю: організовують спортивні заходи, допомагають діткам з Городнянского інтернату. В центрі реабілітації також будуть безкоштовні послуги юриста. Офіційно відкриватися планують в кінці травня – на початку червня.

Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*