Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації презентував фільм про українського бійця (ФОТО)

Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації презентував фільм про українського бійця (ФОТО). вадим свириденко, трастовий фонд нато, поранений боєць, реабілітація, фильм, person, indoor, clothing, man, group, people, table, woman, bottle, crowd. A group of people sitting at a table

Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації презентував фільм про українського бійця. вадим свириденко, трастовий фонд нато, поранений боєць, реабілітація, фильм

У Посольстві Республіки Болгарія в Україні відбулася презентація короткометражного фільму про діяльність проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації та його вплив на долю пораненого бійця.

Як зауважили представники Центру інформації та документації НАТО в Україні цей фільм став результатом роботи знімальної групи НАТО ТV, яка у 2014 році зняла сюжет про пораненого українського бійця, котрий втратив обидві руки і обидві ноги. Ним став Вадим Свириденко, який дивом вижив у Дебальцевському котлі.

На звернення до держав НАТО з проханням про лікування пораненого за кордоном відгукнулись США. Згодом Вадима Свириденка запросили на лікування та протезування у національний військово-медичний центр Волтер Рід, що у Вашингтоні. Минуло два роки, й знімальна група знову приїхала в Україну, щоб поцікавитись його долею.

– Цей фільм розповідає про шлях реабілітації, який пройшли поранені солдати за підтримки Трастового фонду та змогли розпочати нову сторінку свого життя після того, що їм вдалося пережити, – зазначив під час заходу Голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков. – Окремі історії цього фільму стали тими цеглинами на яких будуються відносини НАТО з Україною.

У фільмі висвітлено певні елементи діяльності Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації, зображено заклади, які отримали підтримку від Трастового фонду НАТО, а саме: Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України, Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (Львівський військовий госпіталь), Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, Національний параолімпійський комітет України.

В ході заходу було зауважено, що саме Болгарія виступає в ролі провідної країни проекту та забезпечує як внесок на його реалізацію, так і політичну підтримку.

– В рамках Трастового фонду НАТО чимала кількість військовослужбовців отримала реабілітаційні послуги. Зокрема це як лікування за кордоном , так реабілітація у спортивних таборах, – зазначив під час презентації фільму Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Неделчев Мінчев та зауважив, що на сьогодні внесок Болгарії до фонду оцінюється у 250 тисяч євро.

Загалом свій добровільний фінансовий або немонетарний внесок у проект надають

цілий ряд країн-членів та партнерів НАТО. Серед них США, Угорщина, Словаччина, Туреччина, Естонія, Литва, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Японія. Загальний бюджет проекту складає близько 2,25 млн. євро.

Як зауважили у Центрі інформації та документації НАТО в Україні реалізація зазначеного проекту, який розпочато на початку 2016-го, розрахована на 2 роки. За цей період у рамках проекту вдалося реалізувати цілий пакет різних ініціатив. Зокрема йдеться про закупівлю та встановлення реабілітаційного обладнання для Львівського військового госпіталю на загальну суму 86 тис. євро. Також на понад 65 тис. євро було встановлено обладнання у Медичному центрі Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській обл.. Окрім цього здійснено допомогу Українському державному медико-соціальному центру ветеранів війни у с. Циблі Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл. на понад 53 тис. євро. Було встановлено модульний реабілітаційній басейн на загальну суму 107 тис. євро (82,560 доларів США виділила Японія) в Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Також йдеться про проведення психологічних тренінгів, набуття травмованими учасниками АТО нових професій, залучення до спортивних таборів, реабілітацію за кордоном тощо.

– Мені дійсно пощастило, що я потрапив до цього проекту, – зазначив під час заходу герой фільму Вадим Свириденко, нині Уповноважений Президента України з питань реабілітації поранених учасників АТО. – Було дуже важко, але велике бажання знову стати на ноги також не давало спокою. Спочатку піднімали мене, але згодом я піднімав інших солдат, що стало стимулом як для мене, так і для моєї родини. Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації це загальна система з підходом до кожного. Я став свідком того, як це дуже гарно працює та повертає до повноцінного життя.

Вадим Ковальов

«Народна армія»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*