У Луцьку собаки-«терапевти» даруватимуть радість особливим людям

У Луцьку собаки-«терапевти» даруватимуть радість особливим людям. луцьк, канистерапия, лікування, особливими потребами, проект, dog, carnivore, standing, animal, indoor, posing, golden retriever. A person and a dog posing for the camera

У Луцьку собаки-«терапевти» даруватимуть радість особливим людям. луцьк, канистерапия, лікування, особливими потребами, проект

Одним з ефективних методів лікування та, загалом, урізноманітнення життя людей з особливими потребами є методики за участі тварин, зокрема, каністерапія. Цього року у Луцьку, на базі КП «Ласка, реалізовуватиметься відповідний проект, що фінансується за кошти ЄС.

Проект реалізовуватиметься в рамках Програми транскордонного співробітництва у суміжних районах України та Білорусі (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська області України та Брестська і Гомельська області Білорусі). Сума гранту становить 151 410 тисяч євро, з яких для впровадження відповідних заходів у КП «Ласка» передбачено 93 920 тисяч євро.

Як розповіла директор КП «Ласка» Дана Новарчук, спільно з білоруським ГО «Брестський союз підприємців «Сприяння», розроблено низку заходів, які сприятимуть розвитку каністерапії в Україні та Білорусі.

Для успішної реалізації задуманої ідеї у Луцьку планують залучити широке коло фахівців – кінологів, психотерапевтів, а також волонтерів. На території КП «Ласка» вже навесні почнеться будівництво спеціального майданчику для проведення сеансів каністерапії.

«Загалом, я ще у 2007 році. працюючи журналісткою, ознайомилася із Центром реабілітації інвалідів з дитинства «Джерело життя», проблемами цих людей. Тому і прийшла ця ідея допомогти їм за допомогою тварин», – розповіла Дана Новарчук.

До слова, до участі в проекті запрошено охочих лучан, чиї домашні улюбленці є придатними для проведення каністерапії. «Кожний собака буде перевірятися експертами, тому що, зрозуміло, тварина не повинна ні у яком разі проявляти агресію, має бути придатна до проведення часу із особливими людьми», – наголосила Дана Новарчук.

«У нас, в Бресті, відповідна ідея знайшла відгук, і це є дуже дієвий спосіб допоїти людям з особливими потребами, скрасити їх життя», – зауважив координатор проекту і представник ГО «Брестський союз підприємців «Сприяння» Володимир Мазалов.

До слова, один потенційний волонтер з числа пересічних лучан вже повідомив журналістам про своє бажання долучитися до проекту – лучанка Тетяна Самотіна вже має досвід такої діяльності зі своїм домашнім улюбленцем Роксі, допомагаючи дитині своєї знайомої.

«Волинська правда»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*