В обласному закладі завжди є місце інвалідам з міста

В обласному закладі завжди є місце інвалідам з міста. рівне, обмеженими фізичними можливостями, реабілітація, інвалід, інвалідність, building, outdoor, window, door, porch, stairs, house, red. A close up of a red brick building

В обласному закладі завжди є місце інвалідам з міста. рівне, обмеженими фізичними можливостями, реабілітація, інвалід, інвалідність

Відповідно до рішення Рівненської обласної ради від 11 вересня 2015 року № 1571 «Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів» з 2016 року реорганізовано в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів», який надає послуги комплексної реабілітації інвалідам області.

Основним завданням цього закладу, що розташований у селі Олександрія Рівненського району, нині є: оцінка стану інваліда; установлення послідовності реабілітаційного процесу; розвиток природних здібностей і обдарувань; проведення професійної адаптації та орієнтації інвалідів; організація комплексної психотерапії та психокорекції, заснованих на передових досягненнях сучасної психології, фізіології та медицини; безпечні умови для здійснення заходів з комплексної реабілітації інвалідів.

Послуги надаються згідно з індивідуальним планом реабілітації на підставі індивідуальної програми реабілітації інваліда.

Така реабілітація включає в себе комплекс медичних, педагогічних, психологічних, технічних та професійних заходів, спрямованих на відновлення порушених функцій організму, подолання фізичних та інтелектуальних вад, набуття знань, умінь та навичок, які б дали змогу інваліду інтегруватись у суспільство.

Хоча заклад в Олександрії – обласний, та інваліди міста можуть ним користуватись. Для забезпечення безкоштовного отримання інвалідами м. Рівного соціальних послуг, які надає КЗ «Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів», у бюджеті міста Рівного щорічно передбачаються відповідні кошти на надання субвенції обласному бюджету.

До центру приймають осіб з обмеженими фізичними можливостями І–ІІІ груп інвалідності за направленнями, виданими управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації інвалідів, на підставі документів, визначених «Порядком надання інвалідам, дітям-інвалідам і дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80. Термін проведення реабілітації 30 днів. Зарахування проводиться щомісячно, згідно із затвердженим графіком.

Інваліди, які потребують комплексної реабілітації та здатні до самообслуговування, подають до управління праці та соціального захисту населення такі документи:

– заяву;

– копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;

– копію індивідуальної програми реабілітації з рекомендацією про отримання послуг із соціальної реабілітації в КЗ «Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів» (у розділі 7 ІПР);

– копію паспорта (сторінки із зазначенням прізвища, імені, по батькові, яким органом і коли виданий, місця проживання);

– копію ідентифікаційного коду;

– дві фотокартки розміром 4×6 см;

– медичну довідку форми № 086/о, з обов’язковим зазначенням даних про обстеження психіатром, онкологом та дерматологом.

Протипоказаннями до зарахування є наявність у інваліда:

– гострих iнфекцiйних захворювань до закінчення терміну ізоляції;

– венеричних захворювань;

– усіх супутніх захворювань у гострій чи заразній формі.

В 2016 році за направленнями управління праці та соціального захисту населення 64 інваліди міста пройшли курс комплексної реабілітації в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів». Для забезпечення отримання інвалідами м. Рівного цих соціальних послуг обласному бюджету з міського надано субвенцію в сумі 420 тисяч гривень.

7 днів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*