Як керівництво Центру соцреабілітації дітей з інвалідністю «заскочили» на брехні

Як керівництво Центру соцреабілітації дітей з інвалідністю «заскочили» на брехні. київ, центр соцреабілітації, комп’ютерне програмування, курси, інвалідність, handwriting, document. A close up of a device

Як керівництво Центру соцреабілітації дітей з інвалідністю «заскочили» на брехні. київ, центр соцреабілітації, комп’ютерне програмування, курси, інвалідність

Київ. У статті «Керівництво Центру соцреабілітації дискримінує дітей за ознакою інвалідності» йшлося, зокрема, про дискримінаційне оголошення цим Центром набору на безкоштовні курси з комп’ютерного програмування для дітей з інвалідністю. Дана історія має знайшла своє дивне і дике, за своєю суттю, продовження.

Нагадаю, мою увагу привернуло повідомлення заступника директора реабілітаційного закладу Віктора Салькова про те, що курси проводитимуть на волонтерських засадах «друзі Центру» з Університету «Україна». При цьому він зауважив, що охочих працювати на таких умовах з дітьми, які мають важкі форми інвалідності, не знайшлося.

Та річ у тім, що даний ВНЗ українці знають як інклюзивний і часто вважають, що саме його закінчували всі їхні знайомі з важкими захворюваннями. Іншими словами, Університет «Україна» став брендом вітчизняної інтегрованої освіти. Тому озвучена паном Сальковим інформація видавалася неправдоподібною та потребувала перевірки.

І от, 26 березня я надіслала на електронну адресу Президента Університету Петра Таланчука запит на публічну інформацію. У ньому були поставлені питання про те, хто з викладачів і на підставі яких договорів чи розпоряджень проводитиме в Центрі, розташованому на вул. О. Теліги, 37-Г, що в Києві, курси з програмування для дітей з інвалідністю. Також я попросила уточнити, хто саме висунув вимогу наявності у дітей лише легких форм інвалідності, і яку плату отримуватиме Університет чи кожний з викладачів за участь у цьому проекті.

Відповідь прийшла 31 березня, тобто межах п’яти робочих днів, передбачених ч.1 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Виявляється, з жодною юридичною особою, розташованою за зазначеною адресою, Університет «України» не укладав договорів про проведення професійної орієнтації з комп’ютерного програмування для дітей з інвалідністю. Про це повідомив мені в.о. Президента ВУЗу Іван Кучерявий, додавши, що на сьогоднішній день проведення таких курсів за участю Університету «Україна» не передбачається.

Виходить, заступник директора Центру не лише надав неправдиву інформацію, намагаючись виправдати дискримінаційні дії керівництва відносно дітей з важкими формами інвалідності. Віктор Сальков також кинув тінь на ім’я єдиного в Україні ВУЗу інтегрованого типу, відомого своєю працею зі студентами, які мають інвалідність, незважаючи від її причин і ступеня важкості.

Цікаво, що 26 березня мною було надіслано запит і на адресу електронної пошти Центру. У документі я повторно поцікавилася, чому до майбутніх учнів курсу з комп’ютерного програмування висунуто такі дискримінаційні вимоги, і викладачів якого ВУЗу і на яких умовах залучатимуть до проведення цих курсів. Також я запитала, чим коштом фінансується даний проект. Однак поки на поставлені запитання керівництво реабілітаційного закладу не надало жодної відповіді.

Наталія Мороцька

KNK.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*