Як учасників “Ігор Нескорених” на змагання до Сіднею проводжали – репортаж

Як учасників “Ігор Нескорених” на змагання до Сіднею проводжали – репортаж ІГРИ НЕСКОРЕНИХ ВІЙСЬКОВИЙ ЗМАГАННЯ ПОРАНЕНИЙ ТРАВМОВАНИЙ

5 канал

Учасникам “Ігор Нескорених” давали останні настанови перед вильотом на змагання до австралійського Сіднея. Це міжнародні змагання для поранених та травмованих під час бойових дій військових. Цьогоріч вони відбудуться наприкінці жовтня в австралійському Сіднеї. Україну представлятимуть 15 учасників, серед них – одна жінка. Який настрій мають – знає Євгенія Подобна.

“Ручний велосипед, гребля і біг на візку. У нас було три етапи тренувань по два тижні”, – розповідає Олександр Чалапчій.

Олександр Чалапчій – один із представників української збірної на цьогорічних “Іграх Нескорених”. На передовій Олександр втратив обидві ноги. Після повернення з війни розпочав власний бізнес, займається спортом та переконує: навіть після важких поранень та ампутацій життя не закінчується.

“Це все залежить від самого солдата, від самого пораненого. Виготовляю я брикети, зараз перейшли на комбікорм, тугенько йде, тугенько, бо зараз у нас занепало це усе трошки. Але працюємо”, – каже чоловік.

Очолює команду колишній військовій, а з 2014 і донині – доброволець Української добровольчої армії Сергій Ільницький.

Він говорить: “Всі мають дуже чудовий настрій, дуже високий рівень фізичної підготовки. Всі готові їхати змагатися, спілкуватися, знайомитися і перемагати”.

Втім незалежно від кількості медалей участь в “Іграх Нескорених” – це вже перемога, кажуть організатори.

“Участь в проекті дозволяє наново познайомитись зі своїми межами. Всі учасники – поранені, травмовані чи мали якісь хвороби, які вплинули на їхнє здоров’я. І зараз вони після служби намагаються відновлюватися. Спорт – дуже хороший інструмент, щоб розширити і пізнати наново свої можливості”, – розповідає Тарас Ковалик, координатор “Ігор Нескорених”.

Україна бере участь в “Інвіктус геймс” вже вдруге. У міністерстві оборони кажуть, планують якомога більше використовувати спорт для реабілітації поранених та травмованих військових.

Анатолій Петренко, заступник міністра оборони України, зауважує: “Цей дух фізкультури, спорту, змагань. Це все те, що повертає дух людям після важких випробувань. Це те, що дозволяє людям зрозуміти: їх шанують, поважають, вони – затребувані в суспільстві. І коли вони закінчають військову службу, вони будуть прикладом для молодих”.

Серед 15 обраних – колишні та нинішні військові, співробітники поліції, нацгвардійці, ветеран СБУ та прикордонник. У команді, як і торік, одна жінка. До Сіднею українська збірна вирушає вже у вівторок. Перші змагання почнуться 20 жовтня та триватимуть тиждень.

Євгенія Подобна

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*