Вчені знайшли ключ до розуміння думок паралізованих людей

Вчені знайшли ключ до розуміння думок паралізованих людей. «синдром замкненої людини», вчені, думки, нейрочип, паралізовані люди, indoor, person, face, human face, eyes. A close up of a woman wearing glasses and smiling at the camera

Швейцарські нейрофізіологи розшифрували думки повністю паралізованих людей.

Про це повідомляє PLOS Biology, новину передає «Преса України».

Вчені розробили нейрочип, що дозволяє в буквальному сенсі читати думки людей, паралізованих внаслідок автомобільних катастроф або перенесення важких хвороб. Своєю розробкою вчені спростували теорію про те, що повністю паралізовані люди з «синдромом замкненої людини» в принципі не здатні спілкуватися із зовнішнім світом. Якщо результати дослідження будуть позитивними, то вченим вдасться повернути дар мови для людей, які страждають від дисфункції рухових нейронів.

«Синдром замкненої людини» виникає внаслідок певних нейродегенеративних захворювань, таких як бічний аміотрофічний склероз (БАС), «хвороба Стівена Хокінга», а також є результатом різних травм мозку, отруєнь або передозування ліків. При його розвитку людина втрачає зв’язок із зовнішнім світом і перестає управляти м’язами тіла, в тому числі і диханням, через пошкодження рухових нейронів в головному і спинному мозку. Стан таких хворих можна порівнювати з комою та вегетативним станом.

Для експерименту вчені обрали 4 добровольців з останніми стадіями розвитку БАС. Щоб налагодити контакт з хворими, вчені використовували нейрочіпи і інтерфейси «мозок-комп’ютер» – системи, що зчитують сигнали мозку і перетворюють їх в зрозумілу комп’ютеру мову. Для зчитування сигналів мозку вчені використовували магнітно-резонансний томограф та інфрачервоний спектроскоп. Цей відносно новий науковий прилад дозволяє стежити за рівнем активності окремих груп нервових клітин по тому, як багато кисню вони споживають.

Чотири паралітика пізнавали своїх дружин і чоловіків, родичів, відповідали на питання про їхнє особисте життя і один з паралізованих чоловіків навіть заборонив дочки вийти заміж за її бойфренда Маріо. Не зважаючи ні на що, паралітики були задоволені тим, що хоч у інвалідному візку, але продовжують існування. Коли паралітик відповідав «так», то рівень гемоглобіну в його крові підвищувався, коли «ні» – падав. Якщо чіп й надалі проходитиме успішні тестування, то вчені перейдуть на інший рівень – будуть намагатись повернути паралітикам мову.

Зоряна Василенко

Фото: http://www.techly.com.au/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*