На майбутніх виборах не враховані потреби інвалідів (ВІДЕО)

На майбутніх виборах не враховані потреби інвалідів (ВІДЕО) ІНВАЛІДИ

Голосувати вдома або просити допомоги на виборчих дільницях. Два варіанти для інвалідів на цих виборах.

Приймаючи зміни до законодавства, парламент відмовився врахувати інтереси людей з особливими фізичними потребами. Громадські організації вже зараз називають ці вибори – найменш дружніми до інвалідів.

Ярослав Грибальський пересувається містом на візку вже багато років. Однак вважає, що це – не причина, щоби залишатися у день виборів вдома. Ми попросили пана Ярослава показати, де працюватиме його дільниця – це приміщення коледжу.

Щоби потрапити всередину – йому потрібен пандус – або допомога кількох чоловіків.

Такі ж клопоти – майже у всіх містах України. Навіть у столиці інваліди-візочники проситимуть допомоги. Хоча й не вважають себе людьми, яких потрібно опікати.

На цих виборах не буде спеціальних трафаретів для незрячих. Тож виборці, які погано бачать теж проситимуть допомоги – і не знатимуть напевне, за кого ж проголосували насправді.

У центральному офісі національної асамблеї інвалідів пропонували – адаптувати всі виборчі дільниці так, щоби інваліди могли голосувати самі. Однак парламент вирішив, що зробити це – неможливо.

Чи зможуть інваліди переконати владу вже зараз полегшити їм голосування? Голова комітету виборців України вважає, що – ні.

Однак інваліди мають на це мало надії. Для них – 25 травня – ще один важкий день, коли вони не зможуть скористатись своїм правом самостійно.

Телеканал новин „24″

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*