До уваги осіб, які стали інвалідами під час Революції Гідності

До уваги осіб, які стали інвалідами під час Революції Гідності МСЕК ІНВАЛІДНОСТІ ІНВАЛІДІВ

Чернігівське управління Пенсійного фонду України повідомляє, що відповідно до пункту 10 частини 2 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі — Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни.

На підставі виписок з актів огляду у МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров’я, одержані під час участі у Революції Гідності”, призначення пенсій зазначеним особам за наявності необхідного страхового стажу здійснюється згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Надання додаткових документів, які підтверджують зв’язок інвалідності з пораненням, каліцтвом, контузією чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаними під час участі у Революції Гідності, чинним законодавством не передбачено.

Пенсія по інвалідності обчислюється в розмірах, визначених Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, при цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення. Цільова грошова допомога). Мінімальна пенсійна виплата встановлюється в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”, для інвалідів війни І групи — 285 відсотків, ІІ групи — 255 відсотків, ІІІ групи — 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня складає 1074,00 грн., з 1 травня — 1130,00 грн., а з 1 грудня — 1208,00 грн.

Щодо строків призначення пенсій, то вони визначаються згідно із статтею 45 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності, в іншому випадку — з дня звернення. У випадку, коли мала місце зміна причини інвалідності (із загального захворювання на поранення, каліцтво, контузію чи інші ушкодження здоров’я, одержані під час участі у Революції Гідності), після надходження довідки МСЕК мінімальна пенсійна виплата, як інваліду війни, встановлюється з дати, з якої змінено причину інвалідності, в тому числі коли МСЕК робить залік за період до дати огляду.

«Наше слово»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*