На Донеччині викрито групу шахраїв, які під виглядом працівників МСЕК отримували хабарів за встановлення груп інвалідності

На Донеччині викрито групу шахраїв, які під виглядом працівників МСЕК отримували хабарів за встановлення груп інвалідності МСЕК ІНВАЛІДНОСТІ

47-річна мешканка міста Маріуполь організувала шахрайську схему отримання коштів від громадян за сприяння у «вирішенні питання» у медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) міста щодо отримання висновку для оформлення групи інвалідності.

Для надання достовірності своїй псевдо-посередницької діяльності громадянка залучила до злочинної діяльності свою доньку та знайому. Останні, одягнені в форму медичних працівників, були присутні від імені працівників МСЕК при обговоренні умов та порядку передачі неправомірної вигоди.

Так, за сприяння у підготовці чергового пакету документів та призначення 2-ї групи інвалідності шахрайка-хабарниця зажадала отримання 800 доларів США.

19 серпня 2016 року групу зловмисників було затримано оперативниками Управління захисту економіки (УЗЕ) в Донецькій області під час отримання першої частини неправомірної вигоди у сумі 300 доларів США.

Раніше за даним фактом слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Донецькій області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення співучасникам шахрайства про підозру за ч. 2 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Департамент захисту економіки
Національної поліції України

Національна поліція України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*