Аеропорти, вокзали, стадіони та ТРЦ повинні мати санвузли для осіб з інвалідністю на кожному поверсі та в достатній кількості — норма ДБН

Аеропорти, вокзали, стадіони та ТРЦ повинні мати санвузли для осіб з інвалідністю на кожному поверсі та в достатній кількості — норма ДБН. дбн, громадський об’єкт, облаштування, санвузол, інвалідність, furniture, screenshot, design, chair, abstract, table. A screenshot of a cell phone

Аеропорти, вокзали, стадіони та ТРЦ повинні мати санвузли для осіб з інвалідністю на кожному поверсі та в достатній кількості — норма ДБН. дбн, громадський об’єкт, облаштування, санвузол, інвалідність

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься норма щодо обов’язкового облаштування доступних санвузлів для маломобільних груп населення у великих громадських об’єктах, а саме, аеропортах, вокзалах, стадіонах та торгово-розважальних центрах. Нові ДБН вже затверджено і буде опубліковано найближчим часом. Вони вступлять в силу орієнтовно навесні 2019 року.

«Сьогодні у більшості громадських закладів, у тому числі, і на таких великих об’єктах, як аеропорти, вокзали, стадіони не завжди є достатня кількість санвузлів. Не говорячи вже про їх доступність для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. У нових ДБН щодо інклюзивності ми повністю переглянули вимоги до забезпечення великих громадських закладів санітарно-гігієнічними приміщеннями для осіб з інвалідністю, щоб їх було достатньо і вони обов’язково розташовувались на кожному поверсі. Це можуть бути санвузли, якими можуть користуватися всі: особи з інвалідністю, інші маломобільні групи та інші відвідувачі», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з ДБН, вбиральні повинні бути на кожному поверсі та через кожні 50 метрів і розраховані на широке коло користувачів, зокрема, і на маломобільні групи:

  • людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності;
  • батьків з маленькими дітьми;
  • літніх людей;
  • вагітних жінок;
  • людей з післяопераційним станом здоров’я і т.д.

Універсальні кабіни повинні бути обладнано необхідною сантехнікою та поруччями та мати ширину не менше 1,65 м та глибину не менше 1,8 м. У ДБН прописані чіткі вимоги до розміщення раковин, дверей та наведені конкретні розрахунки.

Довідково

Нові ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» було розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та містять наочні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*