Апеляційний суд зобов’язав страхову компанію виплатити людині з інвалідністю матеріальні збитки

Апеляційний суд зобов’язав страхову компанію виплатити людині з інвалідністю матеріальні збитки. дтп, матеріальний збиток, страхова компанія, суд, трицикл, road, sign, outdoor, street, vehicle, land vehicle, car, traffic sign, traffic, vehicle registration plate. A sign on the corner of a street

Апеляційний суд зобов’язав страхову компанію виплатити людині з інвалідністю матеріальні збитки. дтп, матеріальний збиток, страхова компанія, суд, трицикл

Колегія суддів апеляційного суду Тернопільської області залишила без змін рішення Тернопільського міськрайонного суду від 5 квітня 2018 року за позовом Андрія Ф. — до Андрія Я. та страхової компанії “N”. Таким чином, суд зобов’язав страхову компанію виплатити Андрієві Ф. 45 тис. 709 грн. матеріальних збитків.

Судом встановлено, що у червні 2017 року Андрій Ф. звернувся з позовом до суду, оскільки внаслідок спричиненою Андрієм Я. ДТП його мотоцикл “Ямаха” зазнав значних пошкоджень. Потерпілий є особою з особливими потребами — інвалідом І групи, а вказаний мотоцикл (трицикл) спеціально пристосований для нього.

Апеляційний суд зобов’язав страхову компанію виплатити людині з інвалідністю матеріальні збитки. дтп, матеріальний збиток, страхова компанія, суд, трициклНа фото з соцмереж — Андрій Ф. на своєму трициклі

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 5 квітня 2018 року зі страхової компанії “N” на користь Андрія Ф. стягнуто 45 тис. 709 грн заподіяних матеріальних збитків та 8 тис. грн завданої моральної шкоди з винуватця ДТП Андрія Я.

Не погоджуючись із даним рішенням, страхова компанія “N” подала апеляцію, мотивуючи скаргу тим, що, відповідно до п. 37.1.3 ст. 37 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” компанія правомірно відмовила Андрієві Ф. у виплаті страхового відшкодування, оскільки позивач почав ремонтувати пошкоджений мотоцикл “Yamaxa”, не дочекавшись огляду представником страховика, що унеможливило визначення розміру матеріальних збитків.

У суді Андрій Ф. пояснив, що дійсно почав розбирати пошкоджений транспортний засіб, але не ремонтував, а лише пошпаклював крило, не відновлюючи при цьому пошкоджених деталей, що підтверджується фотографіями, тому представник страхової компанії при огляді мотоцикла мав можливість визначити реальну вартість витрат на його ремонт.

Крім того, відповідно до матеріалів справи, 3 лютого 2017 року за заявою Андрія Ф. судовим експертом складено експертний висновок, згідно з яким виявлені пошкодження належать до отриманих внаслідок ДТП. Вартість завданих позивачу матеріальних збитків становить 45 тис. 709 грн.

Таким чином, вирішуючи спір, суд першої інстанції виходив з того, що хоча позивач і розпочав ремонт мотоцикла, представник страхової компанії мав можливість визначити розмір заподіяної внаслідок ДТП шкоди. Колегія суддів із таким висновком погодилась.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, колегія суддів апеляційного суду Тернопільської області прийшла до висновку, що апеляційна скарга страхової компанії “N” не підлягає до задоволення.

За повідомленням прес-служби суду

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*