Детальна інформація щодо отримання статусу інваліда війни

Детальна інформація щодо отримання статусу інваліда війни. мсек, революція гідності, ушкодження здоров'я, інвалід, інвалідність, book, screenshot, design, poster, maroon, typography, red, font, text. A close up of a red wall

особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності

КРОК 1. Звернення до Генеральної прокуратури України із заявою* про злочин та порушення кримінальної справи у зв’язку із отриманням особою тілесних ушкоджень під час Революції Гідності:

1. Заяву можна подати особисто до Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (далі – Управління) за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 18. Домовитися про час подання заяви можна телефоном зі слідчими за епізодами розслідувань.

2. Також заяву можна надіслати поштою на адресу Генеральної прокуратури України (01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15).

*Подача заяви в Генеральну прокуратуру України, порушення кримінальної справи та процесуальне визнання особи потерпілою є обов’язковою умовою для подальшого отримання нею статусу інваліда війни, а також державної допомоги. Адже тільки Генеральна прокуратура України може підтвердити, що особа дійсно брала участь у Революції Гідності і отримала під час тих подій ушкодження здоров’я.

КРОК 2.

Якщо особа ще не має інвалідності

1. Особа має звернутися до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) у поліклініку за місцем реєстрації, фактичного проживання або лікування із зверненням про підготовку документів та направлення на проведення медико-соціальної експертизи з метою отримання групи інвалідності.

2. Медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) протягом п’яти днів встановлює наявність або відсутність інвалідності в особи, щодо якої подані документи, та видає довідку про групу і причину інвалідності на загальних підставах (в довідці буде написано – загальне захворювання).

Якщо особа вже має інвалідність

1. Особа, яка вже пройшла МСЕК та має довідку про групу і причину інвалідності, або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник надсилає до Міжвідомчої комісії з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я Міністерства охорони здоров’я України наступні документи:

– заповнену заяву встановленого зразка;

– копії сторінок паспорта громадянина України, на яких зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, серія та номер паспорта, ким і коли виданий паспорт, відмітка про реєстрацію місця проживання (1, 2 та сторінку із реєстрацією);

– копії наявних медичних виписок;

– копію довідки МСЕК про групу і причину інвалідності;

– копію довідки слідчого про результати СМЕ (не обов’язково – тільки якщо така довідка є в наявності).

2. Цей пакет документів або надсилається поштою (бажано рекомендованим листом із описом документів) на адресу Міжвідомчої комісії з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я МОЗ: 04071, м. Київ, вул. Костянтинівська, 36 або безпосередньо на адресу МОЗ: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, або цей пакет документів можливо занести особисто до Секретаріату міжвідомчої комісії за адресою: м. Київ, вул. Костянтинівська, 36, каб. 2.

КРОК 3. Міжвідомча комісія

1. Рішення про встановлення факту участі особи у Революції Гідності, одержання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я та про направлення її для проведення медико-соціальної експертизи для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, одержаними нею під час участі у Революції Гідності, ухвалюється Міжвідомчою комісією з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я (далі — міжвідомча комісія), що утворюється Міністерством охорони здоров’я.

2. Положення про міжвідомчу комісію та її склад затверджуються Міністерством охорони здоров’я. До складу міжвідомчої комісії входять представники Міністерства охорони здоров’я, Мінсоцполітики та Міністерства внутрішніх справ. До роботи міжвідомчої комісії залучаються також представники громадськості, органів прокуратури та, у разі потреби, інших державних органів.

3. Міжвідомча комісія вивчає вищевказані документи, надсилає необхідні запити, у разі потреби уточнює інформацію про особу, заслуховує пояснення особи, представників державних органів, інших осіб та у місячний строк з дня надходження документів ухвалює рішення про встановлення факту участі особи у Революції Гідності, отримання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я та направлення зазначеної особи для проведення медико-соціальної експертизи для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, отриманими нею під час участі у Революції Гідності.

4. Ухвалене Міжвідомчою комісією рішення невідкладно надсилається поштою особі, яка подала документи на розгляд. Також дане рішення можливо отримати особисто у секретаріаті міжвідомчої комісії за адресою: м. Київ, вул. Костянтинівська, 36, каб. 2.

5. У разі ухвалення негативного рішення щодо встановлення факту участі особи у Революції Гідності, отримання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я, відповідне питання може бути повторно винесене на розгляд Міжвідомчої комісії за рішенням її керівника на підставі повторного звернення особи та/або після надходження нової інформації про особу.

6. Міжвідомча комісія може скасувати раніше ухвалене позитивне рішення у разі виявлення факту підроблення документів або подання недостовірної інформації про особу, або подання особою заяви про позбавлення її статусу інваліда війни.

7. Рішення Міжвідомчої комісії може бути оскаржено в судовому порядку.

КРОК 4. МСЕК – встановлення зв’язку між інвалідністю та ушкодженнями здоров’я

1. Для встановлення зв’язку між інвалідністю та ушкодженнями здоров’я особа або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник подає до МСЕК, яка проводила медико-соціальну експертизу щодо такої особи раніше:

1) заяву;

2) оригінал позитивного Рішення міжвідомчої комісії;

3) оригінал раніше виданої довідки МСЕК про встановлення групи та причини інвалідності.

2. МСЕК протягом п’яти днів установлює наявність або відсутність зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, одержаними особою, щодо якої подані документи, під час участі у Революції Гідності та у разі прийняття позитивного рішення видає особі, яка подала документи, нову довідку про групу та причину інвалідності (в новій довідці буде написано –„поранення, контузія, каліцтво, захворювання, одержане під час участі у Революції Гідності”).

У разі відмови пов’язати інвалідність з пораненням під час Революції гідності, ви маєте право оскаржити дане рішення МСЕК.

КРОК 5. Отримання посвідчення інваліда війни та нагрудного знаку “Ветеран війни — інвалід”

1. Посвідчення інваліда війни та нагрудний знак „Ветеран війни — інвалід” видається відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302.

2. Для отримання Посвідчення інваліда війни та нагрудного знака „Ветеран війни — інвалід” особа або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник звертаються до місцевого управління соціального захисту за місцем реєстрації особи або за місцем реєстрації тимчасово переміщених осіб та подають наступні документи:

– оригінал та копія паспорта: перший та другий розворот, сторінка з реєстрацією;

– оригінал та копія довідки про надання ідентифікаційного коду або про відмову від нього;

– оригінал та копія довідки МСЕК про встановлення групи і причини інвалідності („поранення, контузія, каліцтво, захворювання, одержане під час участі у Революції Гідності”).

2. Посвідчення інваліда війни та нагрудний знак „Ветеран війни — інвалід” видаються як правило через декілька днів на підставі рішення комісії відповідного місцевого управління соціального захисту.

3. Інвалідам війни, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, іншим – на період встановлення групи інвалідності. У разі продовження МСЕК терміну чи зміни групи інвалідності в посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, до якого вносяться відповідні записи.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*