Для людей з інвалідністю облаштують спеціальні кабінки для голосування на виборах (ВІДЕО)

Для людей з інвалідністю облаштують спеціальні кабінки для голосування на виборах (ВІДЕО). полтавська область, вибори, голосування, незрячий, нечуючий, design, graphic, illustration, vector, cartoon, poster, text, screenshot, internet, typography. A close up of a sign

Для людей з інвалідністю облаштують спеціальні кабінки для голосування на виборах. полтавська область, вибори, голосування, незрячий, нечуючий

Полтавська область. Незрячі та нечуючі люди зможуть проголосувати вдома або за місцем свого перебування, або піти на дільницю із довіреною особою. Про це повідомив начальник обласного відділу адміністрування держреєстру виборців Юрій Северин. Виборчі дільниці облаштовуватимуть 29 та 30 березня.

Ірина Твердохліб користується інвалідним візком 25 років. За цей час, каже, вдома голосувала двічі.

Ірина Твердохліб розповідає: «Я постійно мала знаходитися в тонусі. Сидіти у візку, чекати приходу представників. Вони заходять. Їх декілька. Вони заходять у взутті на мою територію. Я себе не комфортно почувала».

Цьогоріч пані Ірина голосуватиме на дільниці за місцем реєстрації – у спеціально облаштованій кабінці.

Продовжує Ірина Твердохліб: «Кабінка для людей, які пересуваються на візках, милицях чи ходунках має бути ширша – хоча б 1,10 см і без платформ, які потрібно перестрибувати».

Марина Бабець з народження має порушення зору. Каже, голосувала завжди самостійно на дільниці.

Марина Бабець розповідає: «В просторі орієнтуюся, залишок зору маю, тому ходжу на дільницю, там допомагають. Вивчаю номер, за яким буде закріплений у бюлетені кандидат, якого я хочу підтримати. Я вираховую за абеткою, потім беру до окулярів збільшуване скло, рахую квадратики з верху до низу і ставлю галочку».

Люди з інвалідністю зможуть проголосувати і вдома, і на дільниці, розповідає начальник обласного відділу адміністрування держреєстру виборців Юрій Северин:

Розповідає Юрій Северин: «Якщо виборець хоче прибути на дільницю, він має написати заяву виборчій комісії до 12 години суботи, перед днем голосування. Людина, яка має певні фізичні вади, але може рухатися, може скористатися допомогою будь-якої іншої особи, крім члена виборчої комісії та спостерігачів».

Вимоги до виборчих дільниць такі:

Продовжує Юрій Северин: «Дільниця має бути на першому поверсі, щоб можна було вільно дістатися. Одна кабінка – більшого розміру, для того, щоб людина на візку мала змогу проголосувати. Кабінки будуть на всіх дільницях. Пандуси є на 80 дільницях області. Всього в області – 1260 виборчих дільниць».

До тих людей, що вирішать голосувати вдома, прийдуть члени дільничної виборчої комісії з переносною скринькою. Списки цих людей є в реєстрі виборців.

UA: ПОЛТАВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*