Інформація по області щодо виконання заходів до рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях наданих Комітетом ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року

Інформація по області щодо виконання заходів до рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях наданих Комітетом ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року. волинська область, допомога, доступ, соціальна послуга, інвалідність, ground, outdoor, bicycle, wheel, bicycle wheel, tire, land vehicle, sidewalk, vehicle, parked. A bicycle parked on a sidewalk

Для забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення, у населених пунктах Волинської області встановлено 83 світлофорних об’єкти, 22 з яких обладнані спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов руху людям з порушенням зору. Також, в області є 187 наземних пішохідних переходів, які обладнані пологим ухилом відповідно до ДБН (без підвищеного бортового каменю).

Вжито заходів щодо модернізації, покращення технічних можливостей та потужностей офіційних веб-сайтів місцевих державних адміністрацій. Вивчається питання щодо впровадження субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, виступів, звернень на телебаченні голів місцевих державних адміністрацій.

Аналіз визначення потреб населення у соціальних послугах показав, що в області в розрізі адміністративно-територіальних одиниць і ОТГ особи з інвалідністю отримують допомогу у підтриманому проживанні, денному догляді, супроводі, працевлаштуванні. Місцеві управління соціального захисту населення, у справах сім’ї, дітей та молоді, територіальні центри, будинки-інтернати для престарілих та інвалідів тощо надають достатній спектр соціальних послуг вразливим верствам населення області.

Жінки та дівчата з інвалідністю, які зазнали насильства, мають змогу звернутися до Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Основними завданнями центру є: надання невідкладних психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг, а також здійснення соціально-реабілітаційних заходів щодо відновлення психологічного та фізичного стану осіб, які зазнали насильства.

З початку 2018 року в центрі проживало 39 осіб, з них з проблемою домашнього насильства – 28 осіб та 3 особи з інвалідністю. В умовах надання одноразової матеріальної допомоги звернулась 141 особа з них 37 осіб з інвалідністю та 22 особи з проблемою домашнього насильства.

Також, в області продовжує роботу цілодобова «гаряча лінія» з попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У рамках проекту «Адвокація, правовий захист, заснований на громадських принципах, житлова і непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам і населенню, постраждалому в результаті конфлікту в Україні» в області надається безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам, які постраждали від конфлікту в Україні та які потерпають від насильства, гендерної дискримінації або торгівлі людьми.

Для осіб з інвалідністю забезпечено доступ до 5 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та 2 відділів СССДМ територіальних центрів соціального обслуговування. Зокрема, приміщення Ківерцівського, Ковельського, Ратнівського районних, Ковельського, Нововолинського міських центрів СССДМ та відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району облаштовані пандусами.

Відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Турійського району знаходиться на першому поверсі, де також забезпечено доступ для осіб з інвалідністю.

Департамент соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації

Волинська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*