Історія незрячого пенсіонера: перший – і вдалий крок до безоплатної допомоги

Історія незрячого пенсіонера: перший – і вдалий крок до безоплатної допомоги. безоплатна правова допомога, незрячий, пенсіонер, інвалід, інвалідність, ground, outdoor, footwear, jeans, trousers, person, street, boot, clothing, shoe. A person standing on a sidewalk

Історія незрячого пенсіонера: перший – і вдалий крок до безоплатної допомоги. безоплатна правова допомога, незрячий, пенсіонер, інвалід, інвалідністьПро те, що йому можуть допомогти в Офісі Мережі правового розвитку при громадській організації «ІРЦ «Правовий Простір»«ІРЦ «Правовий Простір», херсонець Андрій Чухрай дізнався за щасливим збігом обставин: слухав передачу по радіо, в якій розповідали про безоплатну правову допомогу. Саме на той час допомога юриста була йому вкрай необхідна – і все склалося навіть краще, ніж чоловік міг уявити.

Андрій Михайлович – інвалід війни (І група інвалідності), повністю сліпий на обидва ока. До юриста ІРЦ “Правовий простір” та Херсонського Офісу Мережі Сергія Плахотнюка він прийшов із доволі складною для себе як для незрячої людини проблемою.

Пенсіонер отримав від ПАТ «Херсонгаз» листа з вимогою оплатити заборгованість за спожитий газ у розмірі 481,75 грн і попередженням, що у разі несплати цієї суми протягом 10 днів квартиру Андрія Михайловича відключать від газопостачання.

Оскільки Андрій Михайлович має статус інваліда війни та інвалідність І групи, він за законом має право на 100% пільгу з оплати житлово-комунальних послуг, в тому числі послуг з газопостачання, якою і користується.

“Відповідно до частини 4 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інваліди війни мають право на 100-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати та додатково 10,5 м2 на сім’ю)”, – пояснює Сергій Плахотнюк.

Зі слів Андрія Михайловича, він завжди економно користувався газом, а тому не перевищував (пільгових) норм споживання, на які поширюється ця 100-процентна пільга, тож йому взагалі не нараховувалася плата за газ. А тут таке: лист про заборгованість та ще й погрозами!

Почали разом із юристом розбиратися. З’ясували, що донедавна у квартирі Андрія Михайловича був зареєстрований його син, який був знятий з реєстрації за цією адресою ще у березні 2017 року. При цьому син з кінця лютого фактично проживав м. Кривий Ріг, про що, на щастя, у Андрія Чухрая були з собою підтверджуючі документи.

Сергій Плахотнюк порадив оформити звернення (заяву) до ПАТ «Херсонгаз» з проханням перевірити правильність нарахування заборгованості і надати розрахунок цієї суми, якщо правомірність її нарахування буде підтверджена. До заяви долучили довідки на підтвердження того, що син Андрія Михайловича у квартирі не зареєстрований.

«Коли готував заяву, то, як завжди, виписував текст таким чином, щоб її можна було ефективно використати у можливому майбутньому судовому процесі. Затребував розрахунок суми заборгованості. А все склалося навіть краще, ніж я очікував», — говорить Сергій Плахотнюк,

Приблизно з 2 тижні на адресу Андрія Чухрая від ПАТ «Херсонгаз» надійшов лист-відповідь, у якому було зазначено: «несвоєчасне надання документів стало причиною виникнення заборгованості, але ПАТ «Херсонгаз» визнав можливим провести коригування по кількості зареєстрованих осіб, що фактично не проживають за Вашою адресою більше 6-місячного періоду після надання Вами відповідних документів».

Крім цього у листі було написано, що станом на 1 квітня 2017 року за показаннями лічильника газу за Андрієм Михайловичем рахується переплата в розмірі 53,42 гривень. Тобто, комунальники провели коригування і виявилося, що заборгованості у Андрія Михайловича перед ПАТ «Херсонгаз» немає, а навпаки є переплата!

Ця історія є черговим підтвердженням того, що вирішення будь-якої проблеми починається з першого кроку. У випадку Андрія Михайловича він зробив його, будучи обмеженим у своїх фізичних можливостях (не міг ні прочитати, ні написати), але вирішив діяти, як би важко йому не було – звернувся за безоплатною правовою допомогою і зрештою виграв.

Олена Орлова, ІРЦ «Правовий простір»

«Правовий простір»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*