Хабар за групу інвалідності: на що скаржаться ветерани війни (ВІДЕО)

Хабар за групу інвалідності: на що скаржаться ветерани війни (ВІДЕО). мсек, ветеран війни, медик, хабар, інвалідність

Українські військові втратили здоров’я захищаючи державу, а тепер не можуть отримати групу інвалідності. За статус “інваліда” в експертних комісіях з бійців вимагають гроші. Явище це хоч і поодиноке, проте трапляється по всій Україні, інформує Телеканал новин «24».

До Печерського районного суду столиці прийшли люди на підготовче судове засідання по справі ветерана Петра Олексюка. Але воно не відбулося, бо не з’явився адвокат одного з підозрюваних.

На лаві підсудних медики Центральної військово-лікарської комісії Міноборони, які вимагали хабар за оформлення інвалідності. Як виявилося, не лише у Петра.

Я знайшов чотирьох людей, яким Чернявський Віктор Анатолійович пропонував хабаря. Вони відмовились. Хабарі брали систематично, бо коли були обшуки, знайшли пакети документів АТОшників, до яких були прикріплені конверти з грошима,
– розповів учасник російсько-української війни Петро Олексюк.

У 2017 році Петро Олексюк був тяжко поранений – йому відірвало п’яту. Лікарі ледве врятували ногу. Та попри травму в Медико-соціальній експертній комісії (МСЕК – 24 канал) бійцю не хотіли давати третю групу інвалідності пожиттєво.

Хабар за групу інвалідності: на що скаржаться ветерани війни. мсек, ветеран війни, медик, хабар, інвалідністьПетро Олексюк

Пройшовши війну, він не збирався мовчати, тому поскаржився в СБУ. Те, що виявили у медиків під час обшуків шокувало – 130 тисяч доларів США та справи бійців з конвертами.

У регіонах оформити групу інвалідності ще важче, казав інвалід війни Олександр Таращенко, адже не раз чув скарги від бійців. В обласному Центрі допомоги учасникам АТО, куди звертаються бійці з усієї України, це лише підтвердили.

Хабар за групу інвалідності: на що скаржаться ветерани війни. мсек, ветеран війни, медик, хабар, інвалідністьСудове засідання

У МСЕК роблять усе, аби змусити бійців платити, розповіла керівниця центру Світлана Шеповалова. Групу інвалідності для тих, хто немає рук і ніг, їй доводилося буквально вибивати. При цьому іншим її інколи надавали незаслужено.

Підряд нам потрапляли три пакети документів інспекторів ДАІ з Білої Церкви, які по одному місяцю були в зоні АТО. Вони пішли в МСЕК, отримали другу пожиттєву групу, пов’язану із захистом Батьківщини. Діагноз – гіпертонічний криз,
– пояснила керівниця Центру допомоги учасникам АТО Світлана Шеповалова.

Щоб прибрати корупційну складову, процедуру надання інвалідності треба змінювати. І у вітчизняному МОЗ цим вже займаються. Розповіли, що відповідний проект постанови вже готовий до голосування Кабміну.

“Сімейний лікар визначатиме рівень функціонування особи. Якщо в особи кілька захворювань, то розглядатиме ситуацію, визначатиме рівень функціонування вже лікарсько-консультативна комісія, але в рамках цього закладу охорони здоров’я”, – додала радниця міністра охорони здоров’я України Анастасія Бойчук.

Усі дані медики одразу заноситимуть до електронної системи “i-хелс”. А далі передаватимуть Міністерству соціальної політики, де і “виставлятимуть” групу інвалідності.

Хабар за групу інвалідності: на що скаржаться ветерани війни. мсек, ветеран війни, медик, хабар, інвалідністьСайт “i-хелс”

Нова система допоможе подолати корупцію і полегшить процес отримання інвалідності, казали у профільному міністерстві. Змінювати стару почнуть вже у 2020 році, а поки що ветерани війни змушені ходити по судах, аби отримати те, що належить їм за законом.

Марина Молька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*