Країна має забезпечити рівний доступ для людей з інвалідністю до робочого місця

Країна має забезпечити рівний доступ для людей з інвалідністю до робочого місця. працевлаштування, роботодавець, робоче місце, інвалід, інвалідність, screenshot, font, logo, symbol, graphics. A close up of a sign

Країна має забезпечити рівний доступ для людей з інвалідністю до робочого місця. працевлаштування, роботодавець, робоче місце, інвалід, інвалідність11 липня 2017р. відбулось засідання Круглого столу «Актуальні питання політики зайнятості людей з інвалідністю», де взяв участь Віце-президент конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

В своєму виступі він акцентував увагу на необхідності виваженого підходу до зміни системи зайнятості людей з інвалідністю, підвищенню соціальної захищеності, надання реальної допомоги у працевлаштуванні, а також ліквідації корупційної складової у цій сфері.

«З метою реальної професійної і соціальної реінтеграції професійна складова роботи осіб з інвалідністю має залишатися однаковою порівняно з іншими працівниками, що займають рівнозначну посаду чи мають рівну кваліфікацію. Розроблення професійних стандартів дозволить оптимізувати програму підготовки осіб з інвалідністю під час навчання, скоротить час професійної адаптації, підвищить конкурентоздатність таких осіб на ринку праці», – зазначив Олексій Мірошниченко.

Конфедерація роботодавців України пропонує зробити наступні кроки:

  • скасувати норматив працевлаштування інвалідів, зокрема стосується статті 19-20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якими закріплені зобов’язання роботодавця забезпечувати 4% для працевлаштування інвалідів, але й міститься корупційна складова у вигляді санкцій. Встановлення квот покласти на органи місцевої влади з врахуванням місцевого/територіального ринку праці та за результатами консультацій з соціальними партнерами;
  • оптимізувати структуру установ в системі сприяння зайнятості інвалідів. Для цього пропонуємо законодавчо врегулювати функції Фонду соціального захисту інвалідів або Служби з питань інвалідів та ветеранів, на які покласти функцію взаємодії з роботодавцям з питань працевлаштування інвалідів, забезпечення підбору та підготовки інвалідів до трудової інтеграції;
  • запровадити реєстр людей з інвалідністю, який би відображав категорію людей з обмеженими можливостями, які можуть та хочуть працювати;
  • забезпечити рівний доступ до робочого місця. Сьогодні на законодавчому рівні покладено обов’язок роботодавця створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів фізичного оточення. Необхідно залучати органи місцевої влади, які б не лише передбачали спеціальне обладнання транспортних засобів, а й доріг, під’їздів, пандусів та інших об’єктів.
  • соціальна та професійна інтеграція осіб з інвалідністю на звичайному підприємстві, установі, організації (не підприємства УТОГ/УТОС), потребує окремого підходу до професійної адаптації на виробництві.

«По відношенню держави до інвалідів можна судити про зрілість суспільства, економічний розвиток та добробут країни. Ми не можемо стояти осторонь», – наголосив Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Конфедерація роботодавців України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*