Ми зробили революцію у системі забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, – Андрій Рева

Ми зробили революцію у системі забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, – Андрій Рева. андрій рева, забезпечення, засоби реабілітації, підприємство, інвалідність, wheel, sky, bicycle wheel, bicycle, land vehicle, tire, vehicle, outdoor, bike, sports equipment. A close up of a bicycle

Тривалий час система забезпечення людей з інвалідністю протезно-ортопедичними, технічними та іншими засобами реабілітації була закритою і достатньо корумпованою. У 2018 році чималими зусиллями Міністерству соцполітики вдалось зламати хребет вкоріненим схемам відкатів і заробітку окремих чиновників на чужій біді.

“У 2018-му році нам вдалось зруйнувати закриту систему, у якій чиновники Мінсоцполітики “допомагали” певним підприємствам отримувати замовлення на виробництво засобів. Як це відбувалось: підприємство непрозоро отримувало бланк заявок, на підставі яких виставляло Фонду соцзахисту людей з інвалідністю вимогу оплатити десятки мільйонів гривень, потім отримувало ці кошти і реалізовувало їх протягом невстановленого часу. Далі підписувався акт виконаних робіт на всю суму, і йшло «освоєння коштів», – пояснив Міністр соціальної політики України Андрій Рева. – Коли я у 2016 році запитав – яка потреба людей з інвалідністю в ортопедичних виробах, при виділених 700 мільйонах гривень, мені відповіли “це 60 відсотків від потреби”. Ми збільшили фінансування до мільярда, і мені знову кажуть “це 60 відсотків від потреби”. Збільшили ще на 100 мільйонів, уже 1 мільярд 100 мільйонів фінансування, і знову кажуть “60 відсотків”. Тобто, система працювала таким чином, що скільки грошей дай – буде освоєно все. І це при тому, що була величезна кількість скарг від людей з інвалідністю і на якість послуг, і на відсутність вибору”.

Урядовець зазначив, що на заміну системі, де людина з інвалідністю виступала у ролі “прохача”, і взагалі зайвого елемента системи взаємовідносин чиновників і підприємство-постачальників, було створено абсолютно іншу систему, за принципово новими, орієнтованими виключно на клієнта, підходами.

“Ми повністю змінили систему забезпечення протезно-ортопедичними засобами. Тепер на кожен виріб – і на протез, і на візок, оформлюється індивідуальний договір, який підписується тільки в тому випадку, якщо особа з інвалідністю вибрала ту модель, яка їй підходить. Для цього створено електронний реєстр виробів, він є в кожному управлінні соціального захисту. Людина обирає у каталозі те, що потрібно саме їй, після цього управління соцзахисту робить запит на підприємство, і, після підтвердження укладається тристоронній договір на відпрацювання якого дається 40 днів. Далі виріб прибуває, проходить перевірку вимог якості, і, якщо він задовольняє споживача, то підписується акт виконаних робіт, і тільки після цього здійснюється оплата”, – зазначив Андрій Рева.

Такі правила докорінно змінили систему, поставивши в центр уваги індивідуальні потреби людини з інвалідністю, а не чиновників.

“Ви можете уявити, яка була боротьба і як «насмерть» стояли корупціонери проти змін у системі. Три місяці неможливо було прийняти постанову на засіданні Уряду, нас переконували, що “це все неправильно”, “це не буде працювати”, і так далі. За результатами проведених змін є висновки: якщо у 2017-му році ми заплатили 1 мільярд 700 мільйонів гривень для повного закриття потреби із заборгованістю, то в 2018 – необхідна сума на всі ці вироби становить 1 мільярд 150 мільйонів гривень. Станом на 22 грудня проплачено 1 мільярд 50 мільйонів гривень, і до кінця року будуть виплачені решта коштів за результатами укладених договорів. За увесь поточний рік не було жодної скарги від людей з інвалідністю щодо не поставки, або щодо неналежної якості виробів. Це результат провадження нової, зрозумілої, прозорої і некорупційної системи”, – резюмував Міністр соціальної політики.

Міністерство соціальної політики України

2 реплік к “Ми зробили революцію у системі забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, – Андрій Рева”

  1. Ірина :

    Це все чудово, але чому інваліду 1А групи безстроково, для отримання візка потрібно переоформляти реабілітаційну карту. Е нормотиви за якіми визначени строки користування. Вийшов термін – пішов переоформив заяву і все, на візку дуже наїздишься??!!

  2. Оксана :

    Згодна з паном міністром, це революція), я чекала ортопедичне взуття для дитини шість місяців. І воно не підійшло. Його вартість складає близько трьох тисяч гривень! На мою думку, це висока ціна. Про те, як ми отримували належні довідки для цього навіть розказувати не буду. Окрема подяка що вилучили з переліку ортопедичні устілки для дітей до 18.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*