Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування людей з інвалідністю – дослідження

Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування людей з інвалідністю – дослідження. міністерство, дослідження, квота, працевлаштування, інвалідність, person, indoor, wheelchair, furniture. A person sitting in a chair

Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування людей з інвалідністю – дослідження. міністерство, дослідження, квота, працевлаштування, інвалідність

Центральні органи влади в Україні не виконують 4-відсоткову квоту на працевлаштування людей з інвалідністю, яка передбачена законодавством.

Таких висновків дійшли в правозахисній організації “Права людини”, яка провела дослідження виконання квоти центральними органами влади.

З майже 20 українських міністерств тільки три виконали свої зобов’язання: Міністерство охорони здоров’я (7,04%), Міністерство молоді та спорту України (4,23%) та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (4,16%). При цьому експерти зазначають, що одне з українських відомств узагалі не надало інформації про працевлаштування людей з інвалідністю.

“Більшість працедавців свідомо уникає виконання встановленого нормативу, за що Фонд соціального захисту інвалідів стягує адміністративно-господарські санкції з порушників. Відмовляючись від виконання нормативу, представники приватного сектору здебільше керуються комерційною невигідністю. Водночас бюджетні установи законодавчо звільнені від штрафів за порушення норм на працевлаштування людей з інвалідністю”, – зазначають в організації.

Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування людей з інвалідністю – дослідження. міністерство, дослідження, квота, працевлаштування, інвалідність

Експерти зазначають, що в органах виконавчої влади України працює понад 25 тисяч співробітників, але тільки 932 з них – працівники з інвалідністю (3,6%).

ДОВІДКА: згідно зі статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, якщо кількість працівників на підприємстві перевищує 25 осіб, то 4% працівників мають становити особи з інвалідністю. Норматив стосується абсолютно всіх установ, підприємств як приватного, так і державного секторів, де використовується наймана праця.

“Центр інформації про права людини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*