Мукачівці представили Закарпаття на конференції до Дня психічного здоров’я у Києві

Мукачівці представили Закарпаття на конференції до Дня психічного здоров’я у Києві. психічного здоров'я

1_13_2_b16adf4-20161011-101442_1

1,2 мільйона українців страждають психічними розладами, і цей показник з кожним роком зростає.

Такі дані були озвучені під час Всеукраїнської конференції з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, яка пройшла у Києві 10 – 11 жовтня.

Організатори заходу – ВГО “Коаліція”, Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту інвалідів.

Закарпаття на конференції представили члени всеукраїнської організації “Коаліція” із Мукачева – голова ГО “Інваліди дитинства” Маріанна Бурлака та голова БФ “Нове життя”, директор обласного центру соціально-психологічної реабілітації Марина Дашик.

Під час конференції про ситуацію у державі щодо забезпечення прав осіб з інтелектуальними порушеннями, проблематику, актуальні питання та шляхи до їх вирішення присутнім розповіли представник Секретаріату Уповноваженого з прав людини – Ірина Сергієнко та представники відповідних департаментів Мінсоцполітики – Оксана Суліма та Оксана Полякова. Також перед присутніми виступила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи та практичної психології Академії праці, соціальних відносин та туризму – Олена Карагодіна.

“Проводимо перевірки щодо дотримання прав людини та належного ставлення до осіб, які там перебувають по всій країні. Приїздимо без попередження й звісно, що бачити нас там, як правило, не дуже раді. Скажу відверто, що умови утримання, методи поводження із клієнтами окремих установ, які застаємо у профільних установах інтернатного типу – жахають. Зокрема після візиту до психо-неврологічного інтернату в Мукачеві довелося, навіть, звернутися в прокуратуру”, – зазначила під час виступу Ірина Сергієнко.

Загальний посил цьогорічного Дня психічного здоров’я – захист, підтримка і відновлення психічного здоров’я не може бути цариною одного соціального інституту, адже психічне здоров’я громадян насамперед залежить від способу та умов їх існування.

“Перша психологічна допомога людям у кризі буде абсолютно недостатньою, якщо вона не поєднуватиметься з підтримкою громади та сім’ї, належним менеджментом допомоги людям з психічними розладами, захистом вразливих осіб із тяжкими порушеннями психосоціального функціонування”, – зазначила Олена Карагодіна.

У той же час, учасники конференції із різних куточків країни зауважили присутнім чиновникам, що, як правило, на місцях влада намагається ігнорувати проблеми, які пов’язані із відповідним забезпеченням, допомогою та акцентували увагу на відсутності соціальних програм і відповідного фінансування.

У свою чергу столичні чиновники запевнили, що робитимуть усе можливе задля вирішення озвучених проблем на законодавчому рівні та водночас зазначили, що знайти важелі впливу на представників місцевої влади дуже важко.

Голос Карпат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*