На Рівненщині адвокат захистив особу з інвалідністю та домігся скасування штрафу й повернення водійських прав

На Рівненщині адвокат захистив особу з інвалідністю та домігся скасування штрафу й повернення водійських прав. бвпд, рівненщина, водійські права, суд, інвалідність, person, holding, mobile phone, watch, game, orange, hand. A hand holding a remote control

На Рівненщині адвокат захистив особу з інвалідністю та домігся скасування штрафу й повернення водійських прав. бвпд, рівненщина, водійські права, суд, інвалідність

До Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинного правової допомоги (БВПД) звернувся чоловік, якого на рік позбавили водійських прав та виписали штраф у понад 10 тис. грн. Водія, який має фізичні вади та є глухим, патрульна поліція звинуватила у водінні в нетверезому стані. Обвинувачення ґрунтувались на тому, що тест на алкогольне сп’яніння був здійснений за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6810» начебто в присутності двох свідків, і показав перевищення норми алкоголю в крові.

Водночас за свідченнями водія, які він надав адвокату через сурдоперекладача, свою провину він не визнавав, на місці складання протоколу були лише поліцейські, а пояснення в протоколі він переписав з написаного правоохоронцями тексту.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, коментуючи результати справи, зазначив, що варто звернути увагу на два аспекти.

«По-перше, наявність у особи інвалідності (глухоти) зумовлює необхідність спілкування з нею мовою жестів. Адже будь-які порушення, пов’язані з незабезпеченням особи перекладачем, можуть призводити до порушення її прав на захист. Другий аспект – це застосування статті 62 Конституції України. Всі докази, зібрані з порушеннями встановленого законом порядку, можуть бути визнані недопустимими. І судом було прийняте законне рішення, оскільки представники поліції не можуть в цій справі виступати понятими», – наголосив Бонюк.

Він підкреслив, що дії адвоката системи БПД Федора Яскевича були абсолютно професійними, і в суді доведено відсутність адмінправопорушення та скасовано покарання у вигляді штрафу і вилучення прав.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства огляд водія на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу повинен проводитись у присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Крім того, огляд особи на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проведений із порушеннями, вважається недійсним (вимоги ч. 2, 5 ст. 266 КУпАП).

Хронологія подій:

1. Поблизу с. Любинь Заріченського району Дніпропетровської області патрульна поліція затримала громадянина О.

2. Огляд на стан алкогольного сп’яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6810» начебто в присутності двох свідків.

3. У протоколі було зазначено про порушення вимог п. 2.9а Правил дорожнього руху – скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1.ст. 130 КУпАП, санкція якого передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на водія у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

4. Постановою Зарічненського районного суду провадження по справі закрито за відсутністю події і складу адмінправопорушення. Рішення суду ґрунтується на таких нормах:

– п. 6 розділу І Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я 09.11.2015 № 1452/735;

– ч.2,5 ст.266 КУпАП;

– стаття 62 Конституції України.

Координаційний центр з надання правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*