Підвищення рівня соціального захисту потерпілих на виробництві є пріоритетом у діяльності Міністерства соціальної політики України

Підвищення рівня соціального захисту потерпілих на виробництві є пріоритетом у діяльності Міністерства соціальної політики України. пенсія, потерпілий на виробництві, соціальний захист, страхова виплата, інвалідність, wheel, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, bike, weapon, gun. A person sitting on a bicycle

2 листопада 2017 року відбулася зустріч Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками громадських організацій потерпілих на виробництві на якій обговорено питання їх соціального захисту, зокрема пенсійного забезпечення розмірів страхових виплат в умовах прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та інших заходів, спрямованих на підвищення соціальних гарантій зазначеної категорії громадян.

За словами Міністра у 2017 році нам вдалося зробити наступне:

– з 1 січня 2017 року майже для 39 тис. потерпілих на виробництві встановлено новий підвищений розмір щомісячної страхової виплати, виходячи із 1600 грн з урахуванням відсотку втрати працездатності; що в середньому дозволило підвищити такі виплати на 210 гривень;

– відновлено зупинений з 2015 року перерахунок страхових виплат, що дозволило з 1 березня 2017 року перерахувати для 209,6 тис. потерпілих на виробництві страхові виплати в середньому на 415 гривень;

– запроваджено механізм „Гроші ходять за людиною”, який надає можливість вільного вибору санаторно-курортних закладів потерпілими на виробництві для отримання відповідних послуг шляхом укладення тристоронніх договорів.

Реалізація Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.17 №2148, дала змогу здійснити з 1 жовтня перерахунок пенсій і ліквідувати дискримінацію у розмірах пенсій між «старими» (які вийшли на пенсію раніше) та «новими» (які вийшли на пенсію в останні роки) пенсіонерами.

На необхідності вирішення цієї проблеми неодноразово наголошували представники громадських організацій потерпілих на виробництві.

На зустрічі також було обговорено питання, яке турбує представників громадських організацій, а саме – соціальна несправедливість у розмірах страхових виплат для осіб, які отримали інвалідність у різні періоди часу.

Міністром було зазначено, що ця проблема є ідентичною із щойно врегульованою проблемою у пенсійному забезпеченні, а тому також потребує врегулювання, враховуючи наявні фінансові можливості.

Учасниками зустрічі були вивчені можливі варіанти перерахунку страхових виплат потерпілим на виробництві за попередні роки та прийнято рішення про розроблення проекту рішення Уряду щодо «осучаснення» страхових виплат за минулі роки.

Ця робота Міністерства соціальної політики та виконавчої дирекції Фонду здійснюватиметься спільно з громадськими організаціями потерпілих на виробництві.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*