Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги переселенцям з інвалідністю

Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги переселенцям з інвалідністю АДРЕСНА ДОПОМОГА ПЕРЕСЕЛЕНЕЦ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ СОЦІАЛЬНА ВИПЛАТА ІНВАЛІДНІСТЬ

Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України стосовно перерахунку розмірів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також стосовно проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб.

Так, відповідно до внесених постановою № 689 від 13.09.2017 року змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року з 16.09.2017 року підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання особам з інвалідністю, а саме:

– інвалідам 1 групи та дітям з інвалідністю – до 130 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на теперішній час становить 1705,60 грн.;

– інвалідам 2 групи – до 115 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить 1508,80 грн.;

Фізична ідентифікація клієнта, якому відкрито поточний рахунок в установі Ощадбанку для отримання пенсії, до отримання ним в установленому порядку платіжної картки, яка є водночас пенсійним посвідченням, проводиться кожні три місяці з дня відкриття рахунка або з дня попередньої ідентифікації.

Для проходження фізичної ідентифікації необхідно особисте звернення внутрішньо переміщеної особи до будь-якої установи Ощадбанку. При собі мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу та платіжну картку або електронне пенсійне посвідчення.

У разі непроходження фізичної ідентифікації одержувача соціальних виплат Ощадбанк зупиняє видаткові операції за поточним рахунком .

Припинення або відновлення соціальних виплат проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення або управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах згідно з установленим порядком.

Відповідно до змін, внесених постановою № 689, соціальні виплати особам з інвалідністю 1 групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду, за їх письмовим зверненням можуть проводитись публічним акціонерним товариством «Укрпошта» з доставкою додому за фактичним місцем проживання таких осіб. Перевірка цих осіб здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення відповідно до Порядку контролю.

Крім того, чергова перевірка не проводиться, зокрема, стосовно:

– внутрішньо переміщених осіб, які працюють в органах державної влади або органах місцевого самоврядування та якими надано довідку з місця роботи про те, що вони перебувають у трудових відносинах із відповідними органами і умови їх роботи потребують постійного перебування на територіях, де органи влади здійснюють свої повноваження;

– військовослужбовців із числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції за наявності довідки з військової частини про залучення до проведення антитерористичної операції.

06277.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*