Питання безперешкодного доступу до правосуддя осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не залишається поза увагою Вищої ради правосуддя (ФОТО)

Питання безперешкодного доступу до правосуддя осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не залишається поза увагою Вищої ради правосуддя (ФОТО). врп, доступність, суд, судова процедура, інвалідність, building, outdoor, brick, iron, door, door handle, stone, tiled. A close up of a brick building

Питання безперешкодного доступу до правосуддя осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не залишається поза увагою Вищої ради правосуддя. врп, доступність, суд, судова процедура, інвалідність

Керуючись статтею 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та рекомендаціями робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві, до складу якої входять представники ВРП, Рада вживає заходів щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя.

Вказаною статтею цього Закону передбачено, що підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів (у тому числі інвалідів, які використовують засоби пересування) до об’єктів фізичного оточення.

Силами працівників секретаріату ВРП, за підтримки керівника секретаріату Вищої ради правосуддя Сергія Пушкаря, вже зроблено низку кроків у цьому напрямі, а також заплановано завершити до кінця 2017 року процес створення зручного доступу до будівлі осіб із вадами рухового апарату та інформування осіб із вадами зору з урахуванням специфіки діяльності ВРП.

Так, з метою інформування осіб із вадами опорно-рухового апарату по периметру будівлі Вищої ради правосуддя розміщено тимчасові інформаційні таблички з позначками напрямку руху до місць в’їзду в будівлю. На першому поверсі будівлі ВРП обладнано спеціальний санвузол для осіб із вадами рухового апарату.

Також у ВРП встановлено 4 панелі для виклику та 2 відеодомофони для осіб із вадами рухового апарату, що дають змогу у відеорежимі спілкуватися із працівниками, які виконують функції з охорони, та працівниками управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян, які в разі відсутності особи, яка супроводжує відвідувача, забезпечують його супроводження.

Ефективність таких заходів підтверджено 20 листопада 2017 року, коли особа з вадами рухового апарату змогла безперешкодно потрапити на особистий прийом до заступника керівника секретаріату − начальника управління з питань суддівської кар’єри ВРП.

Зазначена кількість встановленого обладнання дає змогу забезпечити особам з інвалідністю та маломобільним групам населення безперешкодний доступ до будівлі ВРП.

Заплановано придбання і встановлення найближчим часом інформаційних табличок, інформаційного стенду «Рельєфна схема першого поверху із написами, дубльованими шрифтом Брайля», контрастних смуг на вхідних скляних і внутрішніх розсувних дверях, а також на сходах для попередження про початок і кінець сходового маршруту людей із вадами зору.

Працівники секретаріату ВРП є активними учасниками робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві, діяльність якої спрямована на ефективне реформування в частині забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя.

29 вересня 2017 року у співпраці із представниками судової влади, Національної асамблеї людей з інвалідністю, Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна» та інших громадських організацій у приміщенні Вищої ради правосуддя було проведено одне із засідань зазначеної робочої групи, під час якого Голова ВРП Ігор Бенедисюк наголосив, що Рада підтримує цей напрям роботи і сприятиме його розвитку спільно з іншими представниками cудової влади.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Вища рада правосуддя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*