Питання медико-соціальної експертизи та реабілітації в умовах реформування галузі охорони здоров’я

Питання медико-соціальної експертизи та реабілітації в умовах реформування галузі охорони здоров’я. мсек, охорона здоров’я, реабілітація, реформа, семінар

Питання медико-соціальної експертизи та реабілітації в умовах реформування галузі охорони здоров’я. мсек, охорона здоров’я, реабілітація, реформа, семінар

В умовах реалізації реформи галузі охорони здоров’я в Україні питання діяльності окремих закладів та напрямків надання медичної допомоги окремим категоріям громадян набуває особливого практичного значення для фахівців певного напрямку. Зокрема, про актуальні питання здійснення медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з обмеженими можливостями в нових умовах дізнавались працівники комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР».

Згідно інформації, нещодавно на базі комунального закладу відбувся практичний семінар на тему «Актуальні питання медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з обмеженими можливостями в умовах реформування галузі охорони здоров’я». У ході обговорення розпочатого реформування галузі охорони здоров’я України доцент кафедри МСЕ і реабілітації ФПО ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» Інна Борисова озвучила кілька юридичних питань і практичних особливостей діяльності профільних закладів МСЕК в нових умовах.

За її словами, на теперішній час через прогалини у діючому законодавстві виникли нагальні питання розподілу обов’язків структурних підрозділів управлінь охорони здоров’я облдержадміністрацій щодо оформлення медичних документів за формою 088/о на громадян, що звертаються для встановлення групи інвалідності.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності» п. 17 «Медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних обстежень, оцінювання соціальних потреб інваліда, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності».

Питання медико-соціальної експертизи та реабілітації в умовах реформування галузі охорони здоров’я. мсек, охорона здоров’я, реабілітація, реформа, семінар

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я від 29.07.2016 року № 801 «Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи» розділом ІІ цього наказу чітко визначено завдання первинної ланки, а саме: п. 9) проведення експертизи тимчасової втрати працездатності; п. 10) підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію; п. 13) наступність та послідовність медичного обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з іншими ЗОЗ відповідно до медичного маршруту пацієнта, направлення пацієнтів для отримання інших видів медичної допомоги.

Таким чином, відповідальність за обсяги, проведення та контроль за виконанням заходів з реабілітації інвалідів, в межах своїх повноважень, покладено лише на сімейних лікарів Центрів ПМСД та зберігається послідовність процесу медико-соціальної експертизи та медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.

Виконавчий апарат обласної ради

Черкаська обласна рада

2 реплік к “Питання медико-соціальної експертизи та реабілітації в умовах реформування галузі охорони здоров’я”

  1. Уволли по ст40 па теперь небедут на роботу.Мне МСЕК справку делать надо?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*