Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю

Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю. працевлаштування, працедавець, підприємство, штраф, інвалідність, grass, chair, bicycle, outdoor, wheel, bike, bicycle wheel, seat, land vehicle, blue. A person sitting on a bicycle

Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю. працевлаштування, працедавець, підприємство, штраф, інвалідністьМайже 80% українців з інвалідністю — працездатного віку. Однак працевлаштована приблизно третина з них, пише газета “Експрес”.

— Згідно із законодавством України, працедавці зобов’язані брати осіб із інвалідністю на роботу, для цього навіть визначено квоту — 4% загальної кількості працівників, — каже Дмитро Посунько, співробітник Правозахисної спілки інвалідів. — Однак не всі дотримують цього правила. До нас нерідко звертаються по допомогу у випадках, коли осіб з інвалідністю відмовляються працевлаштовувати. Якщо такий факт доведено — підприємство має заплатити штраф у розмірі середньої заробітньої плати за рік.

Це насправді чимала сума, для прикладу, торік наші фахівці допомагали фонду інвалідів у судовому спорі з одним із запорізьких підприємств. На компанію наклали санкції розміром понад 6 мільйонів гривень!

— Як працедавці повинні заповнювати цю квоту — 4%?

— Вони мають подавати звіти у центри зайнятості про наявність або брак робочих місць для осіб з інвалідністю. А ще всі підприємства повинні надсилати звіти до фонду захисту інвалідів про те, скільки осіб з інвалідністю в них працює і які ще є вакансії.

— На яку саме роботу в нашій країні може розраховувати людина з інвалідністю?

— Здебільшого йдеться про роботу в офісі чи у сфері обслуговування. Нагадаю, що такі працівники мають пільги, зокрема право на скорочений робочий день чи тиждень. А при скороченні штату чи, скажімо, реорганізації підприємства особи з інвалідністю мають пріоритетне право на збереження робочого місця.

Лариса Пецух

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*