Права людей з інвалідністю в українських реаліях (ВІДЕО)

Права людей з інвалідністю в українських реаліях (ВІДЕО). круглий стіл, монетизація пільг, пересування, транспорт, інвалідність, person, indoor, human face, computer, people, clothing, laptop. A group of people sitting at a desk

Права людей з інвалідністю в українських реаліях. круглий стіл, монетизація пільг, пересування, транспорт, інвалідність

Прес-центр «Укрінформ». 21 березня 11.00 – Права людей з інвалідністю та їх дотримання в українських реаліях

Організатор: ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

Учасники: Володимир Петровський – голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; Борис Захаров – керівник адвокаційного центру Української Гельсинської спілки з прав людини; Сергій Кириченко – юрист, адвокат; Сергій Болтівець – доктор наук, професор, голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми “Освіта дорослих України”; Богдан Назаренко – голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації.

Питання до розгляду.

«Монетизація пільг» у вітчизняних реаліях.

Проблеми стандартного підходу традиційних громадських організацій інвалідів до вирішення проблем людей з інвалідністю.

Міжнародне право (верховенство права) і політика України в питаннях вирішення проблем людей з інвалідністю в державі.

Механізми захисту людей з інвалідністю в Україні.

Підсумкові матеріали:

Громадськість побоюється, що монетизація пільг позбавить людей з інвалідністю права на вільне пересування

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський вважає, що монетизація пільг на проїзд, яку запровадив Кабмін, позбавить людей з інвалідністю права на вільне пересування.

Про це він сказав під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Права людей з інвалідністю та їх дотримання в українських реаліях”.

“14 березня вийшла постанова уряду про монетизацію пільг на проїзд людей з інвалідністю. Не секрет, що пенсійне забезпечення людей з інвалідністю не відповідає навіть можливостям забезпечити власне харчування, а людина з інвалідністю потребує лікування, реабілітації, оздоровлення, забезпечення засобами реабілітації, потребує загалом вирішення питань, пов’язаних з медициною, культурою, освітою. І монетизація пільг на проїзд – це означає, що люди з інвалідністю опиняться взагалі вдома, і питання не тільки про освіту, культуру. Питання взагалі про трудову реабілітацію, питання про повноцінну життєдіяльність відпаде”, – зазначив Петровський.

На його переконання, монетизація пільг залишить осіб з інвалідністю «під домашнім арештом».

“Кожен з них хоче займатися трудовою реабілітацією, їздити на роботу, і та заробітна плата, яку вони отримують, вона не зможе компенсувати проїзд. Нехай це буде 10, 30, 60 поїздок, це не вирішить питання. Наприклад, для людей з інвалідністю 1 групи, зокрема незрячих, візочників, або людей з проблемами психічного розладу, потрібен супровід. Також багато людей з інвалідністю користуються кожного дня не одним видом транспорту, доїжджають на роботу з пересадками”, – зазначив він.

Петровський наголосив, що влада взяла на себе зобов’язання з імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і повинна гарантувати захист прав людей з інвалідністю, в тому числі на безкоштовний проїзд у транспорті.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 14 березня уряд ухвалив Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, виключно місцевий орган влади буде приймати рішення про монетизацію пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків.

Він також зазначив, що ніяких обмежень у “30 поїздок в місяць” уряд не затверджував.

Відео з круглого столу:

Укрінформ +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*