Стало відомо, чи буде при виході на пенсію за віком зараховано у страховий стаж період перебування на пенсії по інвалідності

Стало відомо, чи буде при виході на пенсію за віком зараховано у страховий стаж період перебування на пенсії по інвалідності. вік, пенсійне страхування, пенсія, страховий стаж, інвалідність, person, indoor, newspaper, book, handwriting, guitar. A person holding a guitar

Стало відомо, чи буде при виході на пенсію за віком зараховано у страховий стаж період перебування на пенсії по інвалідності. вік, пенсійне страхування, пенсія, страховий стаж, інвалідність

Чи буде при виході на пенсію за віком зараховано мені у страховий стаж період перебування на пенсії по інвалідності?
Оксана Б., м. Ужгород

Згідно статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період (додатковий стаж) з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Крім того, до страхового стажу включається також період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Одночасно зауважуємо, що при переведенні особи з пенсії по інвалідності на пенсію за віком період з дня встановлення інвалідності до досягнення нею пенсійного віку переглядається з урахуванням набутого відпрацьованого страхового стажу.

Тобто у Вашому випадку 7 років, протягом яких Ви не перебували у трудових відносинах, не будуть враховані при призначенні пенсії за віком на загальних підставах, консультує Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

«Карпатський об’єктив»

Напишіть відгук