У Будинку Уряду відбулась експертна зустріч з питань забезпечення державної підтримки жестомовним особам

У Будинку Уряду відбулась експертна зустріч з питань забезпечення державної підтримки жестомовним особам. експертна зустріч, жестова мова, соціалізація, суспільство, інтеграція, indoor, person, table, wall, group, people, clothing, meeting, computer, laptop. A group of people sitting at a table

У Будинку Уряду відбулась експертна зустріч з питань забезпечення державної підтримки жестомовним особам. експертна зустріч, жестова мова, соціалізація, суспільство, інтеграція

У Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч, під час якої обговорювався проект Закону України «Про українську жестову мову та умови її застосування».

В обговоренні взяли участь Генеральний директор Директорату державної мовної політики Мінкультури Лариса Нікіфоренко, державні експерти Директорату державної мовної політики з питань міжвідомчої комунікації Захар Федорак та Оксана Бабінець, представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» (УТОГ) Тетяна Кривко, Сергій Котельянець, а також старший науковий співробітник відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПНУ Наталія Адамюк і перекладачі жестової мови Ігор Бондаренко та Інна Татарінова.

Під час експертної зустрічі був встановлений відеозв’язок з містами Львів, Одеса, Полтава, Кропивницький, Хмельницький та Миколаїв. Завдяки чому до обговорення мали змогу долучитися представники місцевих облдержадміністрацій, інститутів громадянського суспільства, закладів культури та науковці з цих регіонів.

Генеральний директор Директорату державної мовної політики Міністерства культури Лариса Нікіфоренко представила основні напрацювання і положення проекту Закону України «Про українську жестову мову», який розроблений у рамках виконання пункту 14 плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1073-р щодо визначення умов застосування української жестової мови як засобу спілкування осіб з порушенням слуху.

Лариса Нікіфоренко наголосила, що зазначений проект Закону спрямований на зміцнення правового статусу української жестової мови та покликаний забезпечити повноту реалізації прав і основоположних свобод жестомовних осіб, їх соціалізації.

Присутні на експертній зустрічі представники УТОГ звернули увагу на надзвичайну актуальність і нагальність розробки та подальшого прийняття окремого нормативно-правового акта, який врегулював би питання статусу, засад та сфер використання української жестової мови в Україні, оскільки, на їхню думку, тільки вільний розвиток української жестової мови та її рівноправність із словесними мовами може забезпечити повноту реалізації прав і основоположних свобод жестомовних осіб та їх включення (інклюзію) в українське суспільство.

У Будинку Уряду відбулась експертна зустріч з питань забезпечення державної підтримки жестомовним особам. експертна зустріч, жестова мова, соціалізація, суспільство, інтеграція

Експертна зустріч проходила у формі жвавої дискусії, де кожен учасник мав змогу висловити свою думку. Зокрема, надійшла низка цікавих і конструктивних пропозицій, які стосувалися переважно умов використання жестової мови в різних сферах суспільного життя – охорони здоров’я, освіти, при проведенні цивільного, адміністративного та кримінального провадження, у судочинстві тощо. При цьому всі без винятку висловили свою підтримку розробці й подальшому затвердженню проекту Закону, оскільки його прийняття дасть можливість вирішити 80% проблем жестомовних осіб та створить нові можливості для їх інтеграції в суспільство.

У Будинку Уряду відбулась експертна зустріч з питань забезпечення державної підтримки жестомовним особам. експертна зустріч, жестова мова, соціалізація, суспільство, інтеграція

Міністерство культури України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*