У Секретаріаті Уповноваженого презентували німецький досвід дотримання прав осіб з інвалідністю

У Секретаріаті Уповноваженого презентували німецький досвід дотримання прав осіб з інвалідністю. дармштадт, омбудсмен, досвід, круглий стіл, інвалідність, indoor, wall, floor, person, ceiling, computer, table, laptop, clothing, furniture. A group of people sitting at a table in a room

У Секретаріаті Уповноваженого презентували німецький досвід дотримання прав осіб з інвалідністю. дармштадт, омбудсмен, досвід, круглий стіл, інвалідність

Під час круглого столу працівники Офісу Омбудсмена та представники органів виконавчої влади, які опікуються в Україні реалізацією прав людей з особливими потребами, були ознайомлені з досвідом німецького міста Дармштадт. Саме це місто має унікальні досягнення в реалізації положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Так, до 2020 року місто планує зробити у себе усі об’єкти та послуги доступними для людей з особливими потребами. На переконання представників ГО «Клуб людей з інвалідністю та їхніх друзів м. Дармштадт», успішному розв’язанню проблем у цій сфері сприяє, насамперед, державна політика. Важливими є також узгоджені дії неурядових організацій, діяльність яких координується Німецьким співтовариством людей з інвалідністю.

У Секретаріаті Уповноваженого презентували німецький досвід дотримання прав осіб з інвалідністю. дармштадт, омбудсмен, досвід, круглий стіл, інвалідність

У свою чергу, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина наголосила на тому, що досвід м. Дармштадт є чудовим прикладом ефективного державно-приватного партнерства у сфері дотримання прав людей з особливими потребами або створення так званого «безбар’єрного середовища» у суспільстві.

Аксана Філіпішина повідомила також, що звернення громадян до Уповноваженого та проведений моніторинг свідчать про те, що безперечним лідером в Україні є питання доступності – доступу до транспорту, архітектури та інформації, а також доступу до товарів та послуг.

На її переконання, існуюча соціальна інфраструктура не дозволяє розраховувати на кардинальні зміни в цій сфері найближчим часом. Окрім відсутності належних умов, люди з інвалідністю часто продовжують стикатись із безпідставними відмовами різного характеру, що призводить до порушення їхніх прав.

Круглий стіл «Безбар’єрність у суспільному просторі та соціальний супровід для людей з інвалідністю: досвід Німеччини» організовано Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*